Biden’ın G-20 zirvesini terk ettiği iddia edildi

Biden’ın G-20 zirvesinden ayrıldığı iddia edildi. Zirve liderlerinin toplu yemeğine katılmayan Biden, koronavirüs testi pozitif çıkan Kamboçya Başbakanı ile görüşmüştü.

Dünya 15.11.2022, 22:33
Biden’ın G-20 zirvesini terk ettiği iddia edildi

ABD Başkanı Biden, Salı günü Endonezya Bali'de düzenlenen G20 Zirvesi'nde düzenlenen gala yemeğini "beklenmedik bir şekilde katılmadı".

The Washington Times'a göre Beyaz Saray, ABD Başkanı Biden'ın yokluğuyla ilgili çok az açıklama yaptı. Beyaz Saray’daki yetkili, "Başkan'ın tüm gününü toplantılarda geçirdiğini ve birkaç şeyle ilgilenmesi gerektiğini" söyledi ve "dikkatini çeken acil bir şey olmadığını" vurguladı. Yetkili daha sonra, "Başkan Biden'ın Çarşamba günü normal programına dönmesinin beklendiğini" ekledi.

Biden, COVID testi pozitif çıkan Kamboçya Başbakanı ile görüştü

Biden, son ASEAN zirvesinde Kamboçya Başbakanı Hun Sen ile görüşen dünya liderleri arasında yer aldı. Ancak G20 Zirvesi'ne katılan Kamboçya Başbakanı Hun Sen, COVID-19 testinin pozitif çıkmasının ardından kısa bir süre sonra ziyaretini iptal etti.

Aralarında Biden'ın da bulunduğu bir düzineden fazla dünya lideri Kamboçya'da Phnom Penh'de düzenlenen zirvede Hun Sen ile bir araya geldi. Hun Sen, bir Facebook gönderisinde, testinin olumlu sonuçları nedeniyle "Başbakanın delegasyonu anavatana geri götürmeye karar verdiğini" belirten haberi doğruladı. Tüm bunların ortasında Beyaz Saray yetkilisi, Başkan Biden'ın COVID-19 olmadığını açıkça belirtti, ancak ani yokluğa dair çok az açıklama yaptı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Aralık 2022
İmsak 06:35
Güneş 08:06
Öğle 12:59
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü