Foreign Policy: Rusya-Ukrayna savaşı Biden yüzünden dünyaya yayılabilir

Akademik yazı ve analizleriyle meşhur Foreign Policy dergisi ABD Başkanı Joe Biden'ın savaş stratejisini inceledi. Dergide yayınlanan bir makalede, Biden'ın attığı adımlarla Ukrayna'daki savaşı küresel bir savaşa çevirebileceğine dikkat çekildi.

Dünya 01.05.2022, 17:55
Foreign Policy: Rusya-Ukrayna savaşı Biden yüzünden dünyaya yayılabilir

Akademik yazı ve analizleriyle meşhur Foreign Policy dergisi ABD Başkanı Joe Biden'ın savaş stratejisini inceledi.

Dergide yayınlanan bir makalede, Biden'ın attığı adımlarla Ukrayna'daki savaşı küresel bir savaşa çevirebileceğine dikkat çekildi.

Michael Hirsh imzalı makalede, "Biden'ın Rusya'yı zayıflatma stratejisinin Ukrayna savaşını küresel bir savaşa dönüştürüyor olabileceği" ifade edildi.

Yazıda Biden’ın başlarda NATO ve ABD’yi direkt olarak çatışmaya sokmamak için temkinli davrandığı, ancak son dönemde Rusya'ya karşı daha sert bir tavır sergilediği belirtildi.

Makalede, Biden'ın Ukrayna'ya destek ile "Rus saldırganlığını cezalandırmayı ve gelecekteki çatışma riskini azaltmayı" amaçladığına yönelik sözlerine yer verildi.

Bazı kırmızı çizgiler aşılmış olabilir

Uzmanların görüşlerine başvurulan makalede, ABD ve Batılı müttefiklerinin bazı kırmızı çizgileri aşmış olabilecekleri aktarıldı.

Biden'ın, Washington'un Moskova ile nükleer bir savaştan kaçınılmasına yönelik politikayı arka plana itmiş olabileceği endişesine yer verildi.

Baranhaber/Trthaber

Yorumlar (0)
19
az bulutlu
Namaz Vakti 04 Ekim 2022
İmsak 05:32
Güneş 06:56
Öğle 12:58
İkindi 16:13
Akşam 18:50
Yatsı 20:09
Günün Karikatürü Tümü