Harari: İnsanlar artık hacklenebilir

İsrailli tarihçi ve yazar Yuval Noah Harari, katıldığı bir televizyon programında yapay zeka ile ilgili ilginç değerlendirmelerde bulundu. “İnsanlar artık hacklenebilir hayvanlardır” diyen Harari, insanları 'hacklemek' için gerekli teknolojiye artık sahip olunduğunu söyledi.

Dünya 26.04.2022, 23:23
Harari: İnsanlar artık hacklenebilir

İsrailli tarihçi ve yazar Yuval Noah Harari, katıldığı bir televizyon programında yapay zeka ile ilgili ilginç değerlendirmelerde bulundu.

“İnsanlar artık hacklenebilir hayvanlardır” diyen Harari, insanları 'hacklemek' için gerekli teknolojiye artık sahip olunduğunu söyledi.

Harari'nin dikkat çeken açıklamalarından bir bölüm:

"Biliyorsunuz, insanların sahip olduğu fikir şu, bunu biliyorsunuz, onlar bir ruha ve tine sahipler ve özgür iradeleri var. Ve kimse içinde neler olduğunu bilmiyor. Yani seçimde ya da süpermarkette ne seçersem seçeyim, bu benim özgür irademdir. Özgür irade bitti! Bugün, insanları devasa ölçekte hackleyecek teknolojiye sahibiz! Dijitalleşen her şeye sahipsiniz. Bu kriz döneminde her şey izleniyor, bilimi takip etmeniz gerekiyor… İyi bir krizin boşa gitmesine asla izin vermemeniz gerektiği sıklıkla söylenir, çünkü kriz aynı zamanda iyi reformlar yapma için bir fırsattır, normal zamanlarda insanlar asla kabul etmeyeceği, ama bir krizde, hiç şansları yok! Öyleyse hadi yapalım."

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Kasım 2022
İmsak 06:29
Güneş 07:59
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Günün Karikatürü Tümü