Hasta adam Amerika can çekişiyor!

Hasta adam Batı’nın hasta lideri ABD'nin Pensilvanya eyaletine bağlı Philadelphia şehrinde uyuşturucu bağımlıların dehşet verici görüntüleri ve sokakların içler acısı hali, toplumunun can çekişmekte olduğunu ortaya seriyor.

Dünya 05.09.2021, 16:11 13.09.2021, 11:29

Hasta adam Batı’nın hasta lideri ABD'nin Pensilvanya eyaletine bağlı Philadelphia şehrinde uyuşturucu bağımlıların dehşet verici görüntüleri ve sokakların içler acısı hali, toplumunun can çekişmekte olduğunu ortaya seriyor.

Toplumsal krizleri, gelir dağılımındaki eşitsizlik, adaletin tesis edilememesi, yolsuzluklar, ülkelerin kendi milletine muamelesi, işsizliğin artması, tüm bunlara ilâveten hiçbir manevî dayanağın kalmaması, bu sebeble ard arda gelen intiharlar, ruhî buhran… Artık istediği müreffeh ve haz dolu hayata kavuşmuş adamın tek amacı, yiyip yiyip kusmak ve tekrar yemek…

Rejimlerinin çatırdadığını ve iş görmez hale geldiklerinin farkında değiller.

Dayandığı toplum, kendisini yaşatan değerlerinden kopmuş ve esasında bu değerlerin kofluğundan dolayı boşluğa düşmüş durumda. Hazlarının peşinden koşmaya alıştığı için de yeni değerler üretmek için çabalayacak hali yok. İçi bu kadar çürümüş bir bünye maddi ve manevi can çekişiyor.


Yorumlar (0)
0
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Ocak 2022
İmsak 06:47
Güneş 08:16
Öğle 13:21
İkindi 15:53
Akşam 18:16
Yatsı 19:40
Günün Karikatürü Tümü