Hindistan: Ukrayna’da bulunan vatandaşlarımız ülkeyi terk etsin

Hindistan'ın Kiev Büyükelçiliği, Ukrayna'daki vatandaşlarına ülkeyi geçici olarak terk etmelerini tavsiye etti, Hint vatandaşlarından Ukrayna'ya ve Ukrayna içinde zorunlu olmayan tüm seyahatlerden kaçınmalarını istedi.

Dünya 16.02.2022, 20:22 16.02.2022, 19:53
Hindistan: Ukrayna’da bulunan vatandaşlarımız ülkeyi terk etsin

Hindistan, Ukrayna’da bulunan vatandaşlarına ülkeyi terk etmesi yönünde tavsiyede bulundu.

The Week sitesinin haberine göre, Hindistan'ın Kiev Büyükelçiliği, Ukrayna'daki vatandaşlarına ülkeyi geçici olarak terk etmelerini tavsiye etti, Hint vatandaşlarından Ukrayna'ya ve Ukrayna içinde zorunlu olmayan tüm seyahatlerden kaçınmalarını istedi.

Büyükelçilikten yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Ukrayna'daki mevcut durumun belirsizlikleri göz önüne alındığında, Ukrayna'daki Hint vatandaşları, özellikle de kalması zorunlu olmayan öğrenciler, geçici olarak ayrılmayı düşünebilir. Hint vatandaşlarına, Ukrayna'ya ve Ukrayna içinde gerekli olmayan tüm seyahatlerden kaçınmaları da tavsiye edilir. Hindistan vatandaşlarının, Büyükelçiliğin gerektiğinde kendilerine ulaşabilmesi için Ukrayna'daki varlıklarının durumu hakkında Büyükelçiliği bilgilendirmeleri isteniyor."

Büyükelçiliğin Ukrayna'daki Hint vatandaşlarına tüm hizmetleri sağlamak için normal şekilde çalışmaya devam ettiği belirtildi.

Yorumlar (0)
11
gök gürültülü yağmurlu
Namaz Vakti 18 Mayıs 2022
İmsak 03:49
Güneş 05:37
Öğle 13:06
İkindi 17:02
Akşam 20:24
Yatsı 22:04
Günün Karikatürü Tümü