Hindistan’daki görüntüler Kemalist zulmünü hatırlattı

Hindu çeteler başörtülü öğrencilerin okullara girmesine izin vermiyor. Ortaya çıkan görüntüler 100 yıllık Kemalist zulmünü akıllara getirdi.

Dünya 08.02.2022, 20:35

Hindistan'da her geçen gün Müslümanlara yönelik baskı ve zulümler artıyor. Hindistan hükümeti tarafından da desteklenen bu baskılar neticesinde Müslümanlara yönelik zulüm büyüyor. Hindu çeteler Müslümanların evlerini ve dükkanlarını hedef alarak ya yakıyor ya da yıkıyor. Bazı Müslümanlar baskılara dayanamayarak evlerini terk ediyor. Ayrıca Delhi’de iki cami de çeteler tarafından kundaklandı.

Yaşanan baskılardan biri de görüntülere yansıdı. Hindu çeteler tarafından başörtülü öğrencilerin okullara girmesine izin vermiyor. Ortaya çıkan görüntüler İstiklal Mahkemeleri’ni ve o günden 28 Şubat sürecine kadarki Kemalist zulmünü akıllara getirdi.

Ülkenin genelinde başörtülü öğrencilerin okullara alınması engelleniyor. Hindu çeteler sloganlar atarak okula gitmek isteyen bir kadının üzerine yürüyor. Hindular tarafından etrafı sarılan ve okula girmesi engellenen genç kadın yiğitçe okula giriyor.

Kaynak: Baran Haber
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 28 Eylül 2022
İmsak 05:26
Güneş 06:50
Öğle 13:00
İkindi 16:20
Akşam 19:00
Yatsı 20:19
Günün Karikatürü Tümü