Hırvatistan Cumhurbaşkanı Milanoviç: Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğini veto edeceğim

Hırvatistan Cumhurbaşkanı Milanoviç düzenlediği basın toplantısında, Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya katılımını veto edeceğini belirtti.

Dünya 04.05.2022, 13:00
Hırvatistan Cumhurbaşkanı Milanoviç: Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğini veto edeceğim

Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanoviç, düzenlediği basın toplantısında, NATO zirvesinde Finlandiya ve İsveç'in ittifaka katılımını veto edeceğini söyledi.

Milanoviç, ‘Rus yanlısı tutum sergilediği’ iddialarına tepki göstererek, “Rus ajanı olduğumu kim söylüyor? Rusya ile hiçbir alakam yok. Gazprom'un başkanı Zagreb'e geldiğinde benden bir şey alamadı. Ne Ruslardan ne de Ukraynalılardan korkuyorum, tehditlerle kolayca başa çıkabilirim” dedi.

Gazetecilerin Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya katılımı konusunundaki ısrarlı soruları karşısında Hırvat Cumhurbaşkanı, “Bu beklenmedik konu ilkbahar yağmuru gibi çıktı, kimse beklemiyordu. NATO zirvesinde, bu seviyede gerçekleşecekse, daveti veto edeceğim” ifadelerini kullandı.

Geçen hafta benzer bir açıklama yapan Milanoviç, Stockholm ve Helsinki'nin ittifaka katılma ihtimalini "tehlikeli şarlatanlık" olarak nitelendirmişti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Kasım 2022
İmsak 06:29
Güneş 07:59
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Günün Karikatürü Tümü