İsrail ile BAE ilişkileri güçlendirecek

BAE birçok ülke ile arasını sıcak tutmaya özen gösteriyor. İsrail ile de görüşerek ticari ilişkileri güçlendirme kararı aldılar.

Dünya 25.11.2021, 09:20
İsrail ile BAE ilişkileri güçlendirecek

İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), ticari ilişkileri güçlendirme mesesini ele aldı.

İsrail Kamu Yayın Kuruluşu KAN'ın haberine göre, İsrail Bilim, Teknoloji ve Uzay Bakanı Orit Farkash-Hacohen ile BAE Girişimcilik, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Bakanı Ahmed Belhul el-Felasi ile İsrail'de bir araya geldi.

Görüşme sonrası açıklama yapan İsrailli Bakan, "BAE yatırım fonları ile İsrail'deki yüksek teknoloji şirketleri arasında büyük ticari ilişkiler için etkili bir mekanizma inşa etmeye çalışıyoruz." dedi.

Öte yandan, İsrail Maarif gazetesinin haberinde de iki bakan arasında üçüncüsü gerçekleştirilen görüşmelerin ilk kez İsrail'de yapıldığı bilgisi paylaşıldı.

İki bakanın, görüşme sırasında, ticari ilişkileri geliştirme fırsatlarını ele aldığı ve BAE’nin İsrail’de teknoloji alanında yatırımını öngören bir girişimi de konuştuğu aktarıldı.

BAE'li Bakan, hükümet yetkililerinden oluşan bir heyetle İsrail'e gelmişti.

İsrail ile BAE arasında 15 Eylül 2020'de Beyaz Saray'da düzenlenen törenle ilişkileri normalleştirme anlaşması imzalanmıştı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Aralık 2022
İmsak 06:36
Güneş 08:07
Öğle 13:00
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü