Kosova Başbakanı Kurti: Sırpları kışkırtıyorlar, Kosova harekete geçecek!

Kosova Başbakanı Albin Kurti, ülkenin sınırında bazı Sırp vatandaşları tarafından yolların kapatıldığını, bazı “isyancıların” silahlarla sokağa çıktığını ifâde etti. Kurti, “Toprak bütünlüğümüz için harekete geçeceğiz” dedi.

Dünya 31.07.2022, 22:28
Kosova Başbakanı Kurti: Sırpları kışkırtıyorlar, Kosova harekete geçecek!

Kosova Başbakanı Albin Kurti, Kosova sınırında bazı Sırp vatandaşları tarafından yolların kapatıldığını, bazı “isyancıların” silahlarla sokağa çıktığını ifâde etti. Kurti, “Toprak bütünlüğümüz için harekete geçeceğiz” dedi.

Kurti, isyanın başlıca sorumlusu olarak Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksander Vucic’i işaret etti.

Kurti konuşmasında şunları söyledi:

“Değerli Kosova vatandaşları…

Sırbistan ile sınır kapılarında giriş-çıkış belgelerimizin verilmesine başlanacakken, bazı Sırplar yasadışı şekilde yolları kapatmaya başladı ve silaha sarıldı. Bugünkü saldırılar planlandı ve oradaki insanlar kışkırtıldı. İsyanların başlıca sorumluları Vucic’tir. Kosova Cumhuriyeti ileriye bakmaktadır… Hukuku ve anayasayı, barışı ve güvenliği, ayrım gözetmeksizin tüm vatandaşlar için gözetiyoruz. Hukuk ve güvenliğe saygı duyuyoruz. Devletimizin asayiş ve güvenlik organları bilgi topluyor, durumu anlamaya çalışıyor… Kosova, toprak bütünlüğü için harekete geçecek.”

Yorumlar (0)
28
açık
Namaz Vakti 17 Ağustos 2022
İmsak 04:32
Güneş 06:08
Öğle 13:13
İkindi 17:02
Akşam 20:08
Yatsı 21:38
Günün Karikatürü Tümü