Murdoch bildiğiniz gibi!

Fransa’yı sarsan saldırı sonrası İslamofobik çevreler ellerini ovuştururken, medya patronu Rupert Murdoch, attığı bir tweetle Müslümanları suçlu ilan edip hedef tahtasına koydu.

Batı Alemi 14.01.2015, 17:30 14.01.2015, 17:02
 Murdoch bildiğiniz gibi!

 Irak Savaşı’nı körükleyen yayınları unutulmayan işadamına sosyal medyadan tepkiler çığ gibi büyüdü.

Paris’te 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan baskın sonrası başta Fransa olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki İslami kuruluşlardan şiddetli kınama mesajları gelirken, medya patronu Rupert Murdoch, skandal tweetiyle tüm Müslümanları “saldırgan” ilan etti. Twitter’da paylaştığı iletisinde, “Müslümanların çoğunluğu barışsever olabilir ama içlerinde büyüyen cihatçı kanserin farkına varıp ortadan kaldırılana dek onlar da sorumlu sayılmalıdır” şeklindeki bir ithamda bulunan Murdoch, ırkçı saldırıları kışkırtacak ifadeleriyle Müslümanları hedef tahtasına koymaktan çekinmedi. 

Murdoch’ın, sosyal medyada yapmaya çalıştığı provokasyon cevapsız kalmadı. Sosyal medyadaki tepkilerden en dikkat çekici olanı ise Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan geldi. Kalın, Twitter hesabından, “Murdoch, Paris’teki saldırılardan 1.6 milyar Müslüman’ın sorumlu olduğunu söylemiş. Tıpkı bütün Batılıların iki Dünya Savaşı’ndan, Yahudi soykırımından ve Hiroşima’dan sorumlu olduğu gibi mi?” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Aralık 2022
İmsak 06:32
Güneş 08:03
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü