Musk’tan BM’ye: Açlığı nasıl çözeceğinizi açıklayın, Tesla’yı satayım

Birleşmiş Milletler (BM) dünyanın en zengin iş adamlarına açlık sorunu için destek vermeleri konusunda çağrı yaptı. Musk, sosyal medya üzerinden BM’nin çağrısında ilginç cevap verdi.

Dünya 01.11.2021, 23:00
Musk’tan BM’ye: Açlığı nasıl çözeceğinizi açıklayın, Tesla’yı satayım

Dünyanın en zengin iş adamlarından Elon Musk, Birleşmiş Milletler'in, milyarderlerin dünyadaki açlık sorununa çözüm için destek vermesi çağrısı üzerine, "WFP (Dünya Gıda Programı), Twitter'da 6 milyar doların dünyadaki açlığı nasıl çözeceğini tam olarak açıklayabilirse, Tesla hisselerini hemen şimdi satacağım." yanıtını verdi.

ABD'de elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın kurucusu Musk, WFP Direktörü David Beasley'nin, Musk'ın mal varlığının sadece yüzde ikisiyle açlık çeken milyonlarca insana yardım edilebileceği açıklamasına, Twitter üzerinden cevap verdi.

Musk, "WFP, Twitter'da 6 milyar doların dünyadaki açlığı nasıl çözeceğini tam olarak açıklayabilirse, Tesla hisselerini hemen şimdi satacağım." paylaşımında bulundu.

Elon Musk, "İnsanların, paranın tam olarak nereye gittiğini görebilmeleri için lütfen mevcut ve önerilen harcamalarınızı ayrıntılı olarak açıklayın. Gün ışığı harika bir şey. Bunu açıkça yapın ki halk paranın tam olarak nasıl harcandığını görsün." ifadesine yer verdi.

WFP Direktörü Beasley ise Musk'a, Twitter üzerinden iletişim kurmak yerine, planlarını göstermesi için görüşme teklifinde bulundu.

Beasley, WFP'nin şeffaf ve açık bir sisteminin olduğunu ve bunun güvencesini vereceğini dile getirdi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Aralık 2022
İmsak 06:31
Güneş 08:02
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü