New York Times'a röportaj verenin Seyfülislam Kaddafi olup olmadığını tartışılıyor

Libya'da ülkenin eski lideri Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam Kaddafi'ye atfedilen açıklamaların gerçek olup olmadığı gündemin ilk sırasına yerleşti.

Dünya 31.07.2021, 21:25 31.07.2021, 20:51
New York Times'a röportaj verenin Seyfülislam Kaddafi olup olmadığını tartışılıyor

Seyfülislam'ın New York Times'a röportaj vermesi üzerine bazıları rahatsızlıklarını dile getirirken eski rejimin destekçileri ise Seyfülislam'ın aniden ortaya çıkmasını memnuniyetle karşıladıklarını aktardılar

Libya'da ülkenin eski lideri Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam Kaddafi'ye atfedilen açıklamaların gerçek olup olmadığı gündemin ilk sırasına yerleşti.

Başkent Trablus'ta 2015'te düzenlenen bir mahkemede savaş suçu işlediği gerekçesiyle idama mahkum edilen Seyfülislam, 2017'de çıkan afla serbest bırakılmış, ardından bir daha objektiflere yansımamıştı.

Libyalılar bazı fotoğraflarda yüz hatları daha yaşlı görünen Seyfülislam'ın halen hayatta olup olmadığı ya da ona benzer birinin bu rolü üstlenip üstlenmediği konusunda fikir ayrılığına düştüler.

Seyfülislam'ın New York Times'a röportaj vermesi üzerine bazıları rahatsızlıklarını dile getirirken eski rejimin destekçileri ise Seyfülislam'ın aniden ortaya çıkmasını memnuniyetle karşıladıklarını aktardılar.

Geçen ramazan ayında yapılan ve Libyalılara yönelik eleştiri ve hakaretler barındırdığı ileri sürülen röportajda Kaddafi'nin oğlu "Libya halkından 10 yıldır uzaktayım. Yavaş, çok yavaş bir şekilde geri dönmelisiniz. Biraz akıllarıyla oynamalısınız" ifadelerini kullandı.

Libya Halk Kurtuluş Cephesi liderlerinden Saad es-Senusi el-Berasi, Şarku'l Avsat'a yaptığı değerlendirmede "Bu fotoğraflar Seyfülislam Kaddafi'ye ait. Bu konuda şüphe duyanlar milletin düşmanları ve iktidara sarılanlardır" dedi.

Seyfülsilam Kaddafi'nin fotoğrafta yüzü yaşlı, sakalları uzun ve ağarmış görünüyor.

Sağ elinin kesilmiş baş parmağı ve işaret parmağı ise fotoğraf karesinde yer almıyor. Seyfullah röportajda yaldızlı siyah bir pelerin giymiş, başı bir eşarpla düzgünce örtülmüş ve görkemli bir sandalyeye oturmuş vaziyette görülüyor.

Gazete ayrıca Seyfülsilam'ın lüks gibi görünen iki katlı bir villada yaşadığını da bildirdi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Şubat 2023
İmsak 06:35
Güneş 08:01
Öğle 13:23
İkindi 16:09
Akşam 18:36
Yatsı 19:56
Günün Karikatürü Tümü