OBAMA-ROTHSCHİLD -SOROS-ROCKEFELLER-SALİH BİN ABDULAZİZ

Tarih sayısız putlarla, sayısız zalimlerle ve sayısız barbarlarla doludur.

Batı Alemi 18.10.2012, 23:33 18.10.2012, 23:36
 OBAMA-ROTHSCHİLD -SOROS-ROCKEFELLER-SALİH BİN ABDULAZİZ

Tarih sayısız putlarla, sayısız zalimlerle ve sayısız barbarlarla doludur. O gün “sermaye ve iktidar” sahiplerine bağlılık iddia edenler, türlü iltifatlarla sadakatlerini ve samimiyetlerini göstermeye çalışanlar ne zaman ki “kendileri için verilen mühlet dolduğunda” iktidar ve güçlerini kaybedip bir ceset yığını, çürümeye başlamış bir leş haline gelmeye başladığında hemen unutuluverdiler ve hatta sadece unutulmak değil aynı zamanda zulümlerinin şahidi olarak tarihe ışık tuttular. Zalimin zulmüne ortak olmuş tipler “Putlaştırdıkları zatı” hemencecik çark edip yeni putla değiştirmeye koyuldular.  Dünya hayatı böyledir zati; “birinden nur, birinden zift” akan iki ana cadde söz konusudur. Zift akan kısmında karşımızda kendimizce seçerek sembolize ettiğimiz dört put vardır. Dört sahte ilahlık iddiasında zat vardır, yeryüzünde fesat ve fitne imparatorluğu kuran dört mel’un vardır ve dördü de küfür üzeredir. Bu dörtlü Firavun, Karun, Hâmân ve Belam’dır. Siz Firavun başlığı altına Nemrutları, Hâmân başlığı altına Sezarları, Bel’am başlığı altına Samiri’leri, Karun Başlığı altına Batı İmparatorluklarını da sıralayabilirsiniz.

Lakin bu dördü, üzerlerindeki keyfiyet bakımından özel bir önem arzeder; Firavun iktidar hırsıyla kavrulan ilahlık iddiasında biri iken, Karun aynı iktidar ve güç hırsını servet, sermaye ve zenginlik ile tatmin etmeye ve bunu elde edişte hiçbir hak hukuk tanımayarak yeryüzünün sahibi iddiasında olmuştur. Hâmân kendini bir putun gölgesine sokarak siyaset ve makamla, yetki ve emri ile dünya hırsını tatmin gayesindedir. Hâmân Kur’an-ı Kerim’de altı ayette geçmektedir ve müfessirlerden takip ettiğimiz kadarıyla, Firavun’un önde gelen ve ona her hususta yardımcı olan adamlarından biri olduğu, geniş yetkilerle donatıldığı, bazı rivayetlerde veziri olduğu anlaşılmaktadır.

Bel’am bunlardan biraz daha farklıca dünya iktidar hırs ve gücünü elde etmede ilim yolunda ilerlemiş, mevcut âlimlerin üstünde bilgiye vakıf olmuş, dini ilimlerde hayli yol almıştır. Ancak bu ilmini Allah ve Resulü yolunda değil de zamanının iktidarında kim var ise onların istek ve arzuları doğrultusunda kullanmış, kendine verilen ilmi zayi etmiştir.

Bazı kaynaklara göre Firavun’a firavunluğu konusunda Karun malıyla-servetiyle, Hâmân siyasetiyle ve becerileriyle, Bel’am ise ilmiyle-bilgisiyle destek olmuşlardır.

Firavun’u azdıran siyasi iktidarı ve saltanatı olduğu gibi, Karun’u da azdıran serveti ve para saltanatı, Hâmânı siyaseti, makamı ve yetkileri, Bel’am-ı ise küfür sahibi idarecilerin hizmetine ilmini vermesidir. Evet, etrafınıza bir bakın ve çağın Firavunlarını ve yine bu firavunların Hâmânlarının, Karunlarının, Bel’amlarının kimler olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ocak 2023
İmsak 06:43
Güneş 08:11
Öğle 13:22
İkindi 15:59
Akşam 18:23
Yatsı 19:46
Günün Karikatürü Tümü