Pakistan: İslâm düşmanlarına karşı birlik olmalıyız

Şahbaz Şerif, İsveç ve Hollanda’da yaşanan İslâm karşıtı hâdiselerin Pakistan halkını ve dünya genelindeki Müslümanları derinden yaraladığını belirterek "böyle iğrenç davranışları kontrol etmek için adımlar atılmalı" dedi.

Dünya 19.04.2022, 12:52
Pakistan: İslâm düşmanlarına karşı birlik olmalıyız

Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, İsveç ve Hollanda’da İslâm düşmanı hâdiselerin Pakistan halkını ve dünya genelindeki Müslümanları derinden yaraladığını belirterek "böyle iğrenç davranışları kontrol etmek için" adımlar atılması çağrısı yaptı.

İslâm düşmanlarına karşı birlikte durulması çağrısı yapan Şerif, Pakistan halkını ve dünya genelindeki Müslümanları derinden yaraladığını kaydetti.

Pakistan Dışişleri Bakanlığı, dün İsveç ve Hollanda'da ortaya çıkan Kur’an yakma hâdiselerini olayları şiddetle kınamıştı.

Danimarka ve İsveç vatandaşlığı bulunan siyasetçi Rasmus Paludan, Paskalya tatili boyunca İsveç'in başkenti Stockholm ile Malmö, Norköpin ve Jönköping kentlerinde Müslümanların kalabalık yaşadığı mahalleler ve cami önlerinde polis korumasında Kur'an-ı Kerim yakma hadsizliğinde bulunmuştu.

Paludan'ın durdurulmasını isteyen karşı göstericiler de yollarda lastikler yakarak polise taş atmıştı. Bu bölgelerde çıkan isyanlarda 125 polis aracı hasar görmüş, 34 polis yaralanmış, 13 kişi gözaltına alınmıştı.

Hollandalı siyasetçi Geert Wilders ise sosyal medya üzerinden İslam'a ve Allah Resûlü’ne dil uzatmıştı.

Yorumlar (0)
16
açık
Namaz Vakti 04 Ekim 2022
İmsak 05:32
Güneş 06:56
Öğle 12:58
İkindi 16:13
Akşam 18:50
Yatsı 20:09
Günün Karikatürü Tümü