Putin: Batı medyası benzeri görülmemiş bir enformasyon kampanyası başlattı

Putin, “Nesnelliği ve bağımsızlığı sadece bir mit olan küresel sosyal ağları ve tüm Batı medyasını kapsayan benzeri görülmemiş bir enformasyon kampanyası başlatılmış durumda. Bilgiye erişim sınırlandırılıyor, insanlara çok sayıda sahte bilgi pompalanıyor.” diye konuştu.

Dünya 17.03.2022, 18:33 17.03.2022, 18:46
Putin: Batı medyası benzeri görülmemiş bir enformasyon kampanyası başlattı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin “Nesnelliği ve bağımsızlığı sadece bir mit olan küresel sosyal ağları ve tüm Batı medyasını kapsayan benzeri görülmemiş bir enformasyon kampanyası başlatılmış durumda. Bilgiye erişim sınırlandırılmaktadır. İnsanlara çok sayıda sahte ve propaganda bilgisi pompalıyorlar.” diye konuştu.

Küresel ticarete, ana rezerv para birimi olan ABD dolarına güvene ciddi bir darbe vurulduğunu belirten Putin, “Rusya Döviz rezervlerinin bir kısmını donduran ABD&AB, Rusya’nın taahhütlerinde gerçek bir temerrüt ilan etti. Artık dünyada herkes, bir ülkenin rezervlerinin nasıl çalınabileceğini gördü.

Yaptırımlar, ABD ve AB ülkelerinin hükümetleri ile merkez bankalarının sorumsuz, dar görüşlü politikasının devamıdır. Son yıllarda, eylemleriyle küresel enflasyonun tırmanmasını, dünya çapında yoksulluğun ve eşitsizliğin artmasını, yeni mülteci akımlarını tetiklediler." dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 03 Aralık 2022
İmsak 06:33
Güneş 08:04
Öğle 12:59
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü