Putin: Blöf yapmıyoruz, her türlü silahı kullanırız!

Ukrayna ordusunun 24 Şubat'ta başlayan savaşta yeniden atağa geçmesi ve topraklarını geri almaya başlaması sonrası dünya, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bugün yapacağı açıklamaya kilitlenmişti. Rusya Devlet Başkanı, nükleer tehditte bulundu.

Dünya 21.09.2022, 18:38
Putin: Blöf yapmıyoruz, her türlü silahı kullanırız!

Ukrayna ordusunun 24 Şubat'ta başlayan savaşta yeniden atağa geçmesi ve topraklarını geri almaya başlaması sonrası dünya, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bugün yapacağı açıklamaya kilitlenmişti.

Rusya Devlet Başkanı, nükleer tehditte bulundu.

Putin, Batı'nın Rusya'yı yok etmeyi planladığını belirterek, "Hedefimiz Donbas'ı özgürleştirmek." dedi. Putin, nükleer silah kullanma imasında da bulunarak, "Her türlü silahı toprak bütünlüğümüzü korumak için kullanırız" diye konuştu.

Rusya lideri Putin'in "Her türlü silahı kullanırız" sözleri Batı'ya yönelik bir nükleer tehdit olarak yorumlanırken, "Batı'ya karşı kullanabilecek çok fazla silahımız var. Bunları kullanırız, bu bir blöf değil" sözleri de dikkat çekti.

İngiltere: Ciddiye almalıyız

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Gillian Keegan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Batı'ya “Rusya'nın çok sayıda silahı olduğu” tehdidini 'ürpertici' olarak nitelendirerek, “Putin’in tehdidi ciddiye alınmalı” dedi.

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 08 Ekim 2022
İmsak 05:36
Güneş 07:01
Öğle 12:57
İkindi 16:08
Akşam 18:43
Yatsı 20:02
Günün Karikatürü Tümü