Putin'den 'tahıl sevkiyatı' açıklaması: Erdoğan ile görüşeceğim

Ukrayna'dan tahıl sevkiyatına ilişkin konuşan Rusya lideri Putin, "Batılı ülkeler, sadece kendileri için faydalı olan eski dünya düzenini sürdürmek, herkesi kendilerinin icat ettiği ve düzenli olarak ihlal ettiği kötü şöhretli ‘kurallara’ göre yaşamaya zorlamak için çabalıyorlar." dedi.

Dünya 07.09.2022, 11:20 07.09.2022, 16:27
Putin'den 'tahıl sevkiyatı' açıklaması: Erdoğan ile görüşeceğim

Tahıl sevkiyatına ilişkin konuşan Rusya lideri Putin, "Batılı ülkeler, sadece kendileri için faydalı olan eski dünya düzenini sürdürmek, herkesi kendilerinin icat ettiği ve düzenli olarak ihlal ettiği kötü şöhretli ‘kurallara’ göre yaşamaya zorlamak için çabalıyorlar." dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Ekonomik Forumu'nda yaptığı konuşmada kritik açıklamalar yaptı.

Devam eden Ukrayna Savaşı ve savaş kaynaklı ekonomik kriz hakkında konuşan Putin'in Ukrayna tahılı için sarf ettiği sözler dikkat çekti.

Putin "Ukrayna tahılının rotasını değiştirmeyi düşünmek zorundayız." dedi.

"Hiç kimse Rusya'yı izole etmede başarılı olamayacak" diyen Rus lider, Dolar, euro ve pounda olan güvenin azaldığını, bu paraların kullanımını da kendilerinin düşürdüğünü söyledi.

Batı'nın ekonomik, mali ve teknolojik saldırıları ile başa çıkmaya çalışan Rusya'da mali piyasanın dengelendiğinin altını çizen Putin belli sanayilerde ve bölgelerde hâlâ bir miktar sorun beklediklerini vurguladı.

Rusya'nın kendi ulusal çıkarlarını savunmaktan asla vazgeçmeyeceğini söyleyen Putin halkına Rus ekonomisini desteklemeye devam etmenin önemini aktardı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Şubat 2023
İmsak 06:40
Güneş 08:07
Öğle 13:23
İkindi 16:03
Akşam 18:28
Yatsı 19:50
Günün Karikatürü Tümü