Rusya: ABD, Ukrayna’yı silahlandırmaya devam ederse benzersiz sonuçları olur!

Rusya, ABD'yi Ukrayna'yı silahlandırmaya devam etmesinin "eşi benzeri görülmemiş sonuçlar doğuracağı" uyarısında bulundu. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergei Ryabkov, 13 Nisan'da Ukrayna topraklarına silah taşıyan ABD'ye ve NATO'ya ait araçları meşru askeri hedef olarak değerlendireceklerini açıklamıştı.

Dünya 15.04.2022, 17:15
Rusya: ABD, Ukrayna’yı silahlandırmaya devam ederse benzersiz sonuçları olur!

Rusya, ABD'yi Ukrayna'yı silahlandırmaya devam etmesinin "eşi benzeri görülmemiş sonuçlar doğuracağı" uyarısında bulundu.

Washington Post'un haberine göre, Rusya'nın ABD'ye yolladığı diplomatik notta "ABD ve müttefiklerine, Ukrayna'yı bölgesel ve uluslararası güvenlik için eşi benzeri görülmemiş sonuçlar doğurabilecek sorumsuz biçimde silahlandırmayı durdurma çağrısında bulunuyoruz" ifadesi yer aldı.

Rusya'nın saldırdığı Ukrayna'ya çok sayıda Batılı devlet silah, mühimmat ve teçhizat yardımı yapıyor.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergei Ryabkov, 13 Nisan'da Ukrayna topraklarına silah taşıyan ABD'ye ve NATO'ya ait araçları meşru askeri hedef olarak değerlendireceklerini açıklamıştı.

TASS haber ajansının haberinde Ryabkov'un "Ukrayna topraklarına ABD-NATO silah sevkiyatlarını meşru askeri hedefler olarak göreceğimiz uyarısında bulunuyoruz" dediği bilgisi yer almıştı

Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak 03:30
Güneş 05:29
Öğle 13:13
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:37
Günün Karikatürü Tümü