Rusya: Yaşananların tamamı kasıtlı provokasyon

NATO üyesi Polonya’ya düşen füzelerin Rusya’ya ait olduğu iddialarına yalanlama geldi. Rusya Savunma Bakanlığı, düşen füzelerin Rusya’ya ait olmadığı belirterek durumu tırmandırmak için yaşananların hepsinin kasıtlı bir provokasyon olarak yapıldığını söyledi.

Dünya 16.11.2022, 09:24
Rusya: Yaşananların tamamı kasıtlı provokasyon

Polonya’nın Ukrayna sınırına yakın bir kasabasına 2 füze düştü. Olayda iki kişi hayatını kaybetti. Polonya’nın NATO üyesi olması sebebiyle olay bir anda dünyanın gündemine oturdu. Düşen füzelerin Rusya’ya ait olduğu öne sürülürken, Rusya Savunma Bakanlığı, olaya ilişkin açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada füzelerin Rusya’ya ait olmadığı ifade edildi.

“DURUMU TIRMANDIRMAYI AMAÇLAYAN PROVOKASYON”

Bakanlık, “Polonya medyası ve yetkililerinin Przewodow adlı yerleşim birimine ‘Rus’ füzelerinin düştüğü yönündeki iddiaları, durumu tırmandırma amacıyla yapılan kasıtlı provokasyon.” ifadelerini kullandı.

“FÜZE PARÇALARININ RUS SİLAHLARINA HİÇBİR DAHLİ YOK”

Açıklamanın devamında “Ukrayna-Polonya sınırına yakın Rus silahlarından herhangi bir saldırı olmadı. Polonya medyasının, Przewodow yerleşimindeki olay yerinden yayınladıkları füze parçalarının Rus silahlarına hiçbir dahli yok” denildi.

RUSYA 85 FÜZE SALDIRISI DÜZENLEMİŞTİ

Öte yandan Rusya, bugün Ukrayna’nın altyapısını hedef alan 85 füze saldırısı düzenlemişti.

Kaynak: CNN

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Aralık 2022
İmsak 06:37
Güneş 08:09
Öğle 13:01
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü