Suudi Arabistan'dan başarısız operasyon: Cidde'de üç suudi istihbaratçı yaralandı

Suudi Arabistan Devlet Güvenlik Başkanlığı, terör listesinde yer alıp aranan bir kişinin Cidde’de güvenlik güçleri tarafından etrafı sarıldıktan sonra kendisini havaya uçurduğunu açıkladı. Patlama sonucu üç suudi istihbaratçı ve bir sivil ağır yaralandı.

Dünya 12.08.2022, 20:52 13.08.2022, 12:25
Suudi Arabistan'dan başarısız operasyon: Cidde'de üç suudi istihbaratçı yaralandı

Suudi Arabistan Devlet Güvenlik Başkanlığı, terör listesinde yer alıp aranan bir kişinin Cidde’de güvenlik güçleri tarafından etrafı sarıldıktan sonra kendisini havaya uçurduğunu açıkladı.

Suudi Arabistan Devlet Güvenlik Başkanlığı Sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre, Çarşamba akşamı meydana gelen olay sonucu bir sivil ve üç suudi istihbarat görevlisi ağır yaralandı.

Söz konusu açıklamaya göre, aranan 9 kişiden oluşan bir liste güvenlik makamlarına ulaştı.

Devlet Güvenlik Başkanlığı’ndaki yetkili makam, listede 4. sırada yer alan Abdullah bin Zayed Abdurrahman el-Bakri eş-Şehri’yi bulmayı başardı.

Şehri, Çarşamba akşam saat 22.00’da Cidde şehrindeki Samer mahallesine kadar izlendi.

Suudi güvenlik güçlerince gözaltına almak üzere etrafını çevirdiğinde, Şehri, üzerinde bulunan patlayıcı kemerle kendisini havaya uçurdu.

Şehri, patlama sonucu ölürken, Pakistan uyruklu bir sakin ve 3 suud istihbaratçısı yaralandı. Yaralılar gerekli tedavileri yapılmak üzere hastaneye kaldırıldı.

Devlet Güvenlik Başkanlığı, ülke güvenliği ve istikrarının yanı sıra topraklarındaki vatandaşlar ve sakinlerinin güvenliğine zarar vermeye yeltenebilecek herhangi biriyle mücadeledeki kararlılığı vurguladı.

Başkanlık, tüm bunlara yeltenecek kişilerin ise, caydırıcı ceza alma konusunda güvenlik görevlilerinin elinden kurtulamayacağının altını çizdi.

Abdullah bin Zayed Abdurrahman el-Bakri eş-Şehri:

Yorumlar (0)
23
açık
Namaz Vakti 28 Eylül 2022
İmsak 05:26
Güneş 06:50
Öğle 13:00
İkindi 16:20
Akşam 19:00
Yatsı 20:19
Günün Karikatürü Tümü