Trump: “Çin 10 trilyon dolar vermeli!”

Trump, Çin’in koronavirüsü salgınını yaydığı için para ödemesi gerektiğini söyledi.

Dünya 06.06.2021, 09:26
Trump: “Çin 10 trilyon dolar vermeli!”

Ocak ayında Amerikan tarihinde son derece ehemmiyetli bir yer eden Kongre baskını hadisesiyle birlikte koltuğunu Joe Biden'a bırakan ABD'nin önceki başkanı Donald Trump, uzun bir aradan sonra ortaya çıktı ve açıklamalarda bulundu.

Kuzey Carolina’da Cumhuriyetçi Parti mitingine katılan Trump, dün yaptığı açıklamalarla yine gündem oldu. Başkanlığı döneminde kendisine danışmanlık yapan bulaşıcı hastalıklar uzmanı Anthony Fauci’nin korona virüsü salgınına yaklaşımını eleştiren Trump, hakkındaki bazı iddiaları da yalanladı.

Trump, “Fauci harika bir doktor değil ama müthiş bir tanıtımcı. Neredeyse her konuda yanıldı ve Wuhan ve laboratuvar konusunda da yanıldı.” ifadesini kullandı. Reuters haber ajansı Trump’ın başkanlığı döneminde ABD’de yaklaşık 600.000 kişinin öldüğünü hatırlatırken, Trump’ın bile korona virüsüne yakalandığını ve bu faktörlerin 2020’deki seçimi kaybetmesine sebebiyet verdiğini yazdı.

Aylar sonra resmi bir etkinliğe katılan Trump, Çin’in korona virüsü salgınını yaydığı için para ödemesi gerektiğini söyledi.

Trump, “Çin, korona virüsünü yaydığı için ABD’ye ve dünyanın geri kalanına 10 trilyon para vermeli. Ülkeler Pekin’e olan borçlarını silmeliler.” ifadesini de kullandı.

Gelecek seçimlerde yeniden aday olacağının sinyalini veren Trump, “5 yıldır bir cadı avı yaşanıyor ve yalan üzerine yalan söyleniyor. 2024’ün Kasım ayına kadar durmayacaklar.” ifadesini kullandı. Bu yaz dönemi boyunca Cumhuriyetçilerin bazı etkinliklerine katılacağını söyleyen Trump, “ABD’nin hayatta kalması bizim her kademede Cumhuriyetçileri seçmemize bağlı ve bu gelecek yıl yapılacak ara seçimlerle başlıyor.” ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
32
açık
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:51
Öğle 13:16
İkindi 17:10
Akşam 20:30
Yatsı 22:08
Günün Karikatürü Tümü