Twitter'da istifa krizi! Ofisler kapatıldı

Twitter çok sayıda çalışanın istifa ettiği, Musk’ın da Twitter binası ve sistemine girişleri pazartesiye dek yasakladığı iddia edildi. Ayrıca istifa eden ekipler arasında Android sistemini hazırlayanlar, ABD vergi ekibi, finansal hizmetler ekibi bulunuyor. Mühendisler de sisteme erişemediği için haftasonu Twitter çökebileceğini söyledi.

Dünya 18.11.2022, 10:28 18.11.2022, 10:36
Twitter'da istifa krizi! Ofisler kapatıldı

Tesla ve SpaceX'in CEO'su ünlü milyarder Elon Musk'ın 44 milyar dolara satın aldığı Twitter'da ortalık hiç olmadığı kadar karışık.

Elon Musk, Twitter'ı satın aldığında ilk iş olarak şirketin üst düzey yöneticilerini işten çıkarmış ve mavi tik özelliğinin paralı olacağını duyurmuştu.

Musk'ın şirketi satın almasının birinci haftasında Twitter çalışanlarının yaklaşık yarısıyla yollar ayrıldı.

OFİSLER KAPATILDI, NEDENİ AÇIKLANMADI

İlk işten çıkarma dalgasının etkileri devam ederken, Twitter, çalışanlarına şirketin tüm Ofis binalarının hemen uygulamaya konulmak üzere geçici olarak kapatılacağını söyledi. 

BBC'nin gördüğü mesaja göre, çalışanlara ofislerin 21 Kasım Pazartesi günü yeniden açılacağı söylendi ancak kararın nedeni açıklanmadı.

Karadeniz gazının bir etabı daha tamamlandıHaberi Görüntüle

ÇOK SAYIDA İSTİFA İDDİASI

Duyuru, sosyal medya platformunun yeni sahibi Elon Musk'ın şirket çalışanlarına ”uzun saatler çok yoğun” çalışma veya ayrılma çağrısı yapmasının ardından çok sayıda kişinin istifa ettiğine dair haberlerin arkasından geldi.

Çalışanlara gönderilen mesaj şöyle devam etti: "Lütfen şirketin gizli bilgilerini sosyal medyada, basınla veya başka bir yerde tartışmaktan kaçınarak şirket politikasına uymaya devam edin." 

Haberlere göre Musk, bu hafta Twitter çalışanlarına ”uzun saatler çok yoğun” çalışma veya ayrılma çağrısı yapmıştı.

ABD merkezli Washington Post gazetesinin haberine göre, Musk çalışanlara gönderdiği bir e-postada, çalışanların şirkette kalmak istiyorlarsa taahhüdü kabul etmeleri gerektiğini söyledi.

Musk, Perşembe gününe kadar kabul etmeyenlere üç aylık tazminat verileceğini söyledi.

ŞİRKETİN İŞ GÜCÜ YÜZDE 50 AZALDI

Bu ayın başlarında şirket, iş gücünün yaklaşık %50'sini azalttığını açıklamıştı.

Bugün Twitter'ın ofislerini geçici olarak kapattığı duyurusu, çok sayıda çalışanın Musk'ın yeni şartlarını kabul etmedikleri için istifa ettiğine dair Haberler arasında geldi.

Yüzlerce çalışan, şirketten ayrıldıklarını göstermek için #LoveWhereYouWorked (Çalıştığın Yeri Sev) etiketini ve selam veren bir emojiyi kullanarak tweet atıyorlar.

LinkedIn sayfasında Twitter'da 2013'ten beri farklı üst düzey rollerde çalıştığını belirten Gillian E. Carroll, "Bugün Twitter'daki son günüm. Tüm kalbimle ve büyük bir minnettarlıkla ayrılıyorum" tweet'ini paylaştı.

İsminin gizli kalmasını isteyen eski bir Twitter çalışanı BBC'ye şunları söyledi: "Bugün ortalıktaki toz duman dağıldığında muhtemelen 2.000'den az insan kalacak."

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Kasım 2022
İmsak 06:29
Güneş 07:59
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Günün Karikatürü Tümü