Venezuela medyası: Türkiye desteğini esirgemiyor

Venezuela merkezli Merco Press’de, Türkiye’nin "yardımseverliğine" yönelik bir yazı yayımlandı.

Dünya 23.12.2021, 21:01
Venezuela medyası: Türkiye desteğini esirgemiyor

Venezuela merkezli Merco Press’de, Türkiye’nin "yardımseverliğine" yönelik bir yazı yayımlandı. Yazıda, Türkiye’nin diğer dünya ülkelerinin aksine Venezuela’ya yardım ettiği belirtilerek "Rusya ve İran ile birlikte Maduro’ya en büyük diplomatik desteği veren ülkelerden biri" ifadeleri kullanıldı.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolás Maduro, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile salı günü bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Bu görüşme sonrası Venezuela merkezli Merco Press’de Türkiye’nin yardımseverliğine yönelik bir yazı yayımlandı.

Türkiye'nin yardımlarına vurgu

Yazıda, Türkiye’nin diğer dünya ülkelerinin aksine Venezuela’ya yardım ettiğine vurgu yapıldı. M5 dergisinin haberine göre, şu ifadelere yer verildi:

"Erdoğan egemenliğimize saygılı"

Türkiye, Venezuela’nın egemenliğine saygı gösterilmesini destekledi ve talep etti. Erdoğan, Latin Amerika ve Karayip ulusunun kurumlarına ve yetkililerine yönelik saldırıları kınadı.

"Türkiye desteğini esirgemiyor"

Türkiye, Rusya ve İran ile birlikte Maduro’ya en büyük diplomatik desteği veren ülkelerden biri. Her iki devlet de ekonomik yaptırımlara karşı “karşılıklı kalkınmadan ve Birleşmiş Milletler Sözleşmesi, Uluslararası Kamu Hukuku ve mücadele ilkelerinin ve amaçlarının savunulmasından” yana.

Yorumlar (0)
1
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 22 Ocak 2022
İmsak 06:47
Güneş 08:16
Öğle 13:21
İkindi 15:52
Akşam 18:15
Yatsı 19:38
Günün Karikatürü Tümü