Yunan medyası güldürdü: 'Türklerin titrediği İHA'

Yunanistan'da 3 üniversitenin girişimiyle tasarlanan İHA, "Türklerin titrediği İHA" ifadeleriyle tanıtıldı. Dünyaya ün salan Türk Bayraktar SİHA'larına rakip olmayı uman Yunan İHA'sı ise sosyal medya kullanıcılarının hedefi haline geldi. Kullanıcıların yaptıkları paylaşımlar, okuyucuları güldürdü.

Dünya 22.08.2022, 15:00
Yunan medyası güldürdü: 'Türklerin titrediği İHA'

Dünya genelinde insansız hava araçları konusunda uluslararası alanda öne çıkmayı başaran Türkiye'ye Yunanistan rakip çıktı!

3 üniversitenin girişimiyle tasarlanan İHA'yı bir Yunan gazetesi Greek City Times tanıttı.

Manşetinde İHA'nın özelliklerinden bahseden gazete, sosyal medya hesabından ise ilginç bir paylaşım yaparak okuyanları güldürdü.

İlk Yunan İHA'sını tanıtımına gazete, "Türklerin titrediği ilk Yunan insansız hava aracı neredeyse hazır!" notunu düştü.

İHA'nın oyuncak gibi olması nedeniyle sosyal medyadan tepkiler gecikmedi. Türk ve Yunan pek çok kullanıcı İHA ile dalga geçti.

Bazı kullanıcılar "Marketten mi aldınız?" sorusunu sorarken, bazıları ise uçağın online yapı marketlerden alındığını iddia etti.

Kimi kullanıcılar ise Bayraktar TB-2'nin ayrıntılı görsellerine yer vererek Türkiye'nin gücünü gözler önüne serdi.

Kullanıcıların bazıları ise "Yapmayın, yazıkıtır. Heveslenmişler niye alay ediyorsunuz" diyerek durumla alay etti.

Geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanı Staikouras da söz konusu İHA'dan bahsetmişti. Bakan, "İlk çok amaçlı otonomun tasarımı ve endüstrilyet üretimini hedefleyen 'Archytas' programının çalışmalarının ikinci çeyreği tamamlanmış durumda" demişti.

Söz konusu program Yunansitan'da Maliye Bakanlığı aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Bakan bu nedenle vatandaşları tek tek bilgilendireceklerini söylerken "Yunanistan doğru adımları atıyor" ifadelerine yer vermişti.

Yorumlar (0)
27
açık
Namaz Vakti 29 Eylül 2022
İmsak 05:27
Güneş 06:51
Öğle 13:00
İkindi 16:19
Akşam 18:58
Yatsı 20:17
Günün Karikatürü Tümü