Yunanistan Fransa'dan 18 adet savaş uçağı daha alacak

Yunanistan, Fransa'dan aldığı 6 Rafale savaş uçağını Patriot hava savunma sistemleriyle korumaya aldı. Yunanistan'ın Fransa'dan 18 adet savaş uçağı daha alacağı öğrenildi. Atina, Paris'ten toplam 24 Rafale sipariş etmişti.

Dünya 14.08.2022, 14:06
Yunanistan Fransa'dan 18 adet savaş uçağı daha alacak

Türkiye ile Ege'de hava sahası ve karasuları gerginliğini tırmandıran Yunanistan'ın Fransa'dan satın aldığı 24 Rafale tipi savaş uçaklarının 6'sı Atina dışında bulunan Tanagra Hava Üssü'nde konuşlanıyor.

SAVAŞ UÇAKLARINI PATRİOT FÜZELERİ KORUYOR

Fransız teknisyen ve eğitimci pilotların katılımıyla Yunanistan Hava Kuvvetleri pilotlarının eğitimi için uçuşlar yapılırken, Rafale uçaklarının başkent Atina yakınlarındaki Tanagra üssüne gelmesiyle birlikte yeni hangarların yapımının yanı sıra, uçakların korunmasına yönelik Tanagra Hava Üssü'ne Patriot Hava Savunma sistemlerinin yerleştirildiği belirtildi.

FRANSA'DAN 18 SAVAŞ UÇAĞI DAHA GELİYOR

Sözcü'de yer alan habere göre; Fransa'dan alınan 6 Rafale tipi savaş uçağı Tanagra Hava Üssü'nde konuşlanırken, Atina'nın Paris ile yaptığı 2,8 milyar dolarlık alım kapsamında  Fransız Hava Kuvvetleri'nden 18 adet savaş uçağı daha alacağı belirtildi.

EGE VE DOĞU AKDENİZ'DE ÜSTÜNLÜK SAĞLAMAK İSTİYOR

Yunanistan'ın  Ege ve Doğu Akdeniz'de Türkiye'ye karşı hava üstünlüğünü sağlamak üzere ABD'den F-35 savaş uçağı alımı için çalışmaları ve Atina hükümetinin ekonomik sıkıntı içerisinde olmasına rağmen silahlanmaya devam ettiği belirtildi.

KAYNAK: NEWSBREAK.GR

Yorumlar (0)
14
açık
Namaz Vakti 26 Eylül 2022
İmsak 05:23
Güneş 06:48
Öğle 13:01
İkindi 16:22
Akşam 19:03
Yatsı 20:22
Günün Karikatürü Tümü