Zelenski Erdoğan'a teşekkür etti

Ukrayna Devlet Başkanı Viladimir Zelenski yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti ve “Ukrayna halkı verilen desteği asla unutmayacak” dedi.

Dünya 26.02.2022, 16:33 26.02.2022, 18:32
Zelenski Erdoğan'a teşekkür etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Viladimir Zelenski arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşti. Erdoğan, daha fazla can kaybının yaşanmamasını ve Ukrayna'nın daha fazla zarar görmemesini teminen bir an evvel ateşkes ilan edilmesi için çaba gösterdiklerini ifade etti.

Erdoğan, Zelenski ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Rusya'nın Ukrayna'ya askeri müdahalesi ve son gelişmeler ele alındı.

Başkan Erdoğan, görüşmede, Rusya'nın saldırısında hayatını kaybeden Ukrayna vatandaşları için başsağlığı diledi, yaralananlara acil şifa temennisinde bulundu.

Başkan Erdoğan, daha fazla can kaybının yaşanmamasını ve Ukrayna'nın daha fazla zarar görmemesini teminen bir an evvel ateşkes ilan edilmesi için çaba gösterdiklerini ifade etti.

Zelenski'den teşekkür

Ukrayna Devlet Başkanı Viladimir Zelenski yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti ve Rusya savaş gemilerinin Karadeniz’e geçişlerinin yasaklanması ve Ukrayna’ya verilen güçlü askeri ve insani yardımın bugün çok önemli olduğunu söyledi. Zelenski, bu yardımların Ukrayna halkının hiç bir zaman unutmayacağını ifade etti.

Zelenski yaptığı açıklamada, “Dostum Türkiye Cumhurbaşkanı @RTErdogan’a ve Türkiye halkına güçlü desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Rusya savaş gemilerinin Karadeniz’e geçişlerinin yasaklanması ve Ukrayna’ya verilen güçlü askeri ve insani yardım bugün çok önemli. Ukrayna halkı bunu hiçbir zaman unutmayacak!” dedi.

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 29 Haziran 2022
İmsak 03:28
Güneş 05:28
Öğle 13:13
İkindi 17:12
Akşam 20:47
Yatsı 22:38
Günün Karikatürü Tümü