Mescit de açılacak, Kur’an da okunacak! Alışacaksınız

İslam düşmanı Eğitim-İş, Esenler’deki bir ortaokulun mescidinde Kur’an okunup dua edilmesine karşı çıkarak, “Okulları medreseye çevirmek istiyorlar. Çocukları şeriat düşlerine feda etmeyeceğiz.” dedi.

Eğitim 01.04.2022, 12:17
Mescit de açılacak, Kur’an da okunacak! Alışacaksınız

İslam düşmanı Eğitim-İş, Esenler'deki Tacirler Vakfı İmam Hatip Ortaokulu'nda mescit açılışına kudurdu.

Eğitim-İş yaptığı açıklamada, “Bizzat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün sosyal medyadaki kurumsal hesabından paylaşılan fotoğraflar, eğitim emekçilerinin ibadet hakkını kullanabilmesi adı altında okullara açılan mescitlerin, çocukların üzerindeki dini eğitimi yoğunlaştırmak ve okulları medreseye çevirmek için nasıl kullanıldığının da bir kanıtı olmuştur.

Eğitim-İş olarak altını çizmek isteriz ki: kamu vicdanını yaralayan bu görüntüler laikliğe, ilgili yasa ve yönetmeliklere ve pedagojiye aykırıdır.

- Laikliğe aykırıdır çünkü 3 Mart Devrim Yasalarıyla sonlandırılan Osmanlı'daki medrese/mektep ikilemi bu faaliyetlerle hortlatılmaya çalışılmaktadır.” denildi.

Hepsine alışacaksınız!

Bunlar İslam’ın tekrar bu topraklarda hâkim olmasının provası. Siz daha hiçbir şey görmediniz. Daha çok mescit açılacak, Kur’an okunacak, Müslüman bir nesil gelecek. Hepsine alışacaksınız!

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 03 Aralık 2022
İmsak 06:33
Güneş 08:04
Öğle 12:59
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü