Mesele çok kitap veya çok okul değil!

Her şeyde olduğu gibi eğitimde de her işin kemmiyetine bakılıyor, keyfiyeti ise gözardı ediliyor. Bu iş çok okul, çok kitap, çok defter, çok öğrenci, çok öğretmen, çok kütüphane ile değil; hepsinin nitelikli olanı ile yapılır.

Eğitim 14.12.2021, 12:52
Mesele çok kitap veya çok okul değil!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 'Kütüphanesiz Okul Kalmayacak' projesine ilişkin, "Kısa sürede 10 bin okulumuz yeni kütüphanelerine kavuştu. Şu anda 30 ilimizde kütüphanesi olmayan okulumuz yok. Geri kalanı da bitmek üzere. İnşallah bu projeyi yıl sonunda tamamlayacağız. Böylece 2022 yılında tüm Türkiye'de kütüphanesi olmayan okul kalmayacak" dedi.

Her şeyde olduğu gibi eğitimde de her işin kemmiyetine bakılıyor, keyfiyeti ise gözardı ediliyor. Çok okul, çok kitap, çok defter, çok öğrenci, çok eğitim, çok kütüphane ile milli şuur verilemez. Milli şuuru ve eğitimi ancak az ama öz, keyfiyetli eserlerle verebilirsiniz. Okullarda milli heyecan doğuracak, milli hançereyi zenginleştirecek, kültür ve ahlak yönünden gençleri donatacak eserler neredeyse hiç yok gibi. “70 milyon Büyük Doğu’yu kuracağız” diyenler, ne kültür projelerinde ne de okulların kitaplıklarında Büyük Doğu’yu kurmak için milleti imar edecek olan Necip Fazıl’ın İdeolocya Örgüsü’nü koymaktan imtina ediyorlar.

Yorumlar (0)
7
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 29 Ocak 2022
İmsak 06:43
Güneş 08:11
Öğle 13:22
İkindi 15:59
Akşam 18:23
Yatsı 19:46
Günün Karikatürü Tümü