Haber-yorum: FED’in başına yine İsrail vatandaşı başkan

Siyonistler, bankacılık sistemi vasıtasıyla paraya hükmederek başta “Ahmak Fil Amerika”yı ve onun hakim olduğu rezerv para Amerikan doları üzerinden de tüm dünyayı kontrol altında tutmaya çalışmaktadır.

Ekonomi 02.08.2021, 21:00 02.08.2021, 21:14
Haber-yorum: FED’in başına yine İsrail vatandaşı başkan

Bir ülkeye hükmetmek için en önemli enstrümanlardan birinin para olduğu, para basma ve para birimini kontrol etme kabiliyetine sahip olunduğunda mevzubahis ülkeyi yönetme imkânına da kavuşulacağı tezi sıklıkla dile getirilir. 23 Aralık 1913’te kurulan Amerikan Merkez Bankası FED’in de uluslararası bankacılığı kontrol altında tutan Yahudi’nin bir zaferi neticesinde kurulduğu, FED’in ve dolayısıyla ABD’nin Yahudi tarafından kontrol edildiği neredeyse herkes tarafından bilinir. Bilhassa Aşkenaz Yahudilerinin hakim olduğu bu müessesenin paranın baronu olarak bilinen Rotschild ailesi ile de bağları malumdur.

Hatta, “Ben en mutsuz adamım. Farkında olmadan ülkemi mahvettim. Büyük endüstriyel bir ulus borç sistemiyle kontrol edilmektedir. Konsantre kredi sistemimiz nedeniyle ulusumuzun büyümesi ve tüm faaliyetlerimiz birkaç adamın ellerindedir. Medeni dünyada en kötü yönetilen, bütünüyle kontrol edilen devletlerden birisi olduk. Az sayıda kişiden oluşan baskın bir grubun tercihi ve zorlaması dışında artık hiçbir hükümet özgür seçimle, çoğunluğun oyuyla gelip gitmez.” sözleri, o dönem FED’in kuruluş imzasını atan Wodrow Wilson’a atfedilir.

Yahudi, FED üzerindeki kontrolünü hiçbir zaman kaybetmemiştir, bunu bugün de açıkça görmek mümkündür.

Amerikan Merkez Bankası FED yedi üyeden oluşur. Bu üyeler, Amerikan Başkanı tarafından aday gösterilir ve Senato tarafından onaylanarak göreve başlar. Görev süreleri 14 yıldır. Bir üye yalnızca bir kere atanabilir. Çift sayılı yılların 1 Şubat tarihinde, yani her iki yılda bir yeni bir dönem başlar. Süresi dolmamış bir atamanın yerine gerçekleştirilen yeni atama ile gelen üye bir kez daha atanabilir. Üyenin göreve başladığı tarihten bağımsız olarak tüm dönemler yasal tarihinde sona erer.

Başkan ve başkan yardımcısı, üyeler arasından Amerikan Başkanı tarafından seçilir ve Senato tarafından onaylanır. Başkan ve başkan yardımcısı dört yıl süreyle görev yaparlar. Başkan yahut başkanvekili seçilmek üye olma durumuna etki etmez.

FED üyeleri, başkanları ve başkan yardımcıları ekseriyetle Yahudilerden oluşur ve doğrudan İsrail ile irtibatlıdır. Bu üyelerin bazıları ABD/İsrail çifte vatandaşıdır. Hatta, Obama’nın FED’e başkan yardımcısı olarak atadığı ABD/İsrail çifte vatandaşı olan Stanley Fischer’in, İsrail Merkez Bankası başkanlığı yapmış olması ABD-İsrail-FED üçgeninin mahiyeti hakkında bize kati bilgiyi verebilir.

Muhtemelen 2022’nin başında FED’de yine bir başkan değişikliği yaşanacak. Mevcut FED Başkanı Jerome Powell’ın yerine gelebilecek en güçlü aday olarak gösterilen FED Politika Yapıcısı Lael Brainard da Dış İlişkiler Konseyi (CFR) üyesi bir Aşkenaz Yahudisi ve İsrail/ABD çifte vatandaşıdır. Brainard, Obama’nın Uluslararası İşlerden Sorumlu Hazine Müsteşarlığı görevinde de bulunmuştur.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi FED kuruluşundan itibaren Yahudi kontrolünde olmuştur. Bugünden geçmişe doğru gidersek, biraz önce gelecekteki muhtemel başkan olarak telaffuz ettiğimiz Lael Brainard’ın dışında, halihazırda FED Başkan Yardımcısı olan Richard Clarida’nın İsrail hükümeti ile yakın ilişkileri vardır, Randal Quarles’in eşi bir Yahudidir, Michelle Bowman Aşkenaz Yahudisidir. FED yönetiminde Yahudiler bu derece tesirliyken bölge bankalarında da bu etkinin görüleceği malûm. Nitekim FED’in 12 bölge bankasından çoğunun başkanı Yahudi, bilhassa Aşkenaz Yahudisidir.

2010-2014 yılları arasında FED başkan yardımcılığı, 2014-2018 yılları arasında ise FED başkanlığı yapan Janet Yellan da CFR üyesi bir Aşkenaz Yahudisidir.

2006-2014 yılları arasında FED başkanlığı yapan ve döneminde Mortgage krizi ile başlayan ve kısa süre içinde tüm dünyayı etkisi altına alan 2008 küresel ekonomik krizi yaşanan Ben Bernanke; 1987-2006 yılları arasında tam 18,5 yıl FED’in başkanlığı görevini yürüten ve döneminde FED üzerindeki tüm denetim, regülasyon ve kontrolleri kaldıran Alan Greenspan; 1970-1978 yılları arasında başkanlık yapan Arthur F. Burns; 1933-1934 yıllarında başkanlık yapan Eugene R. Black; 1930-1933 yılları arasında FED başkanlığı yapan ve daha sonra Dünya Bankası’nın da ilk başkanı olan Eugene I. Meyer birer Yahudidir.

Ayrıca, 1979-1987 yılları arasında FED başkanlığı yapan Paul Volker, annesi Yahudi olduğu ve Yahudilikte soy anneden geçtiği için Yahudidir. Bazı araştırmacılara göre; haklarında bilgi az olmasına mukabil Roy A. Young (1927-1930), Daniel R. Crissinger (1923-1927), William PG Harding (1916-1922) ve Charles S. Hamlin (1914-1916) de Yahudidir.

FED’de bugüne kadar 16 başkan değişikliği yaşanmıştır ve bu başkanların 12’si Yahudi yahut Yahudi kökenlidir. Diğer dört başkan da Yahudilerle yakın ilişkileri olan kişilerdir. 2022 Şubat’ta ise 17. FED başkanının da Yahudi olacağı düşünülmektedir.

Hülasa Siyonistler, bankacılık sistemi vasıtasıyla paraya hükmederek başta “Ahmak Fil Amerika”yı ve onun hakim olduğu rezerv para Amerikan doları üzerinden de tüm dünyayı kontrol altında tutmaya çalışmaktadır.

Haber-Yorum: Faruk Hanedar

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Kasım 2022
İmsak 06:29
Güneş 07:59
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Günün Karikatürü Tümü