Marketlerde sınırlı satış yaygınlaşıyor

Geçtiğimiz haftalarda marketlerde belli ürünlerin "bir adetle sınırlıdır" etiketleri olduğu görülmüştü. Doların hızlı artışı karşısında TL değer kaybederken marketlerdeki sınırlı alımı yapılabilecek ürün sayısı da artmaya devam ediyor.

Ekonomi 24.11.2021, 13:20
Marketlerde sınırlı satış yaygınlaşıyor

Ekonomik sorunların belirginlik kazandığı Türkiye'de alışverişlerde artık kotalı ürünlerle karşılaşmak olağan hale geldi. Birçok perakende satış marketinde "bir adet ile sınırlıdır" etiketleri görülürken yağ, şeker ve un gibi temel gıda malzemelerinin fiyatlarının aşırı yükseldiği görülüyor. Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde de gözlemlenen uygulamada, yağ raflarına asılmış duyuruda şu yazıyor: “Değerli müşterimiz, tüm yağ çeşitlerimiz 1 adet ile sınırlıdır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.”

Enflasyon kaynaklı fiyatların arttığı atmosferde önlem almakta zorlanan iktidarın ekonomik sorunlar karşısında da oldukça sessiz tavırlar sergilediği dikkatlerden kaçmıyor. Sorunların çözümü için neler yapılması gerektiği, neden ekonomi politikalarında güvensizlik oluşturulduğunu açıklayamayan iktidarın ekonomi politikaları, eleştirilmeye devam ediyor. Ekonomik kriz atmosferinde erken seçim tartışmaları yürüten muhalefetin ise sorunlara dönük çözümden oldukça uzak olduğu görülüyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir anket verisine göre de muhalefetin iktidarı halinde, muhalefetin ekonomik sorunları çözeceğine dair inanç %37 seviyesinde görülürken, %55 oranında da sorunları çözemeyeceği düşünülüyor.

Yorumlar (0)
2
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak 06:49
Güneş 08:18
Öğle 13:20
İkindi 15:49
Akşam 18:11
Yatsı 19:35
Günün Karikatürü Tümü