ŞOK Marketler: Ocak boyunca bin üründe fiyatlar sabit kalacak

ŞOK Marketler, Ocak ayı boyunca bin üründe fiyatlarını sabitliyor. Karar sonrası açıklama yapan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, enflasyona karşı seferberlik başlattıklarını açıklayarak "Birçok firmanın da bizi takip edeceğine inanıyoruz" dedi.

Ekonomi 02.01.2023, 15:51
ŞOK Marketler: Ocak boyunca bin üründe fiyatlar sabit kalacak

ŞOK Marketler, Ocak ayı boyunca bin üründe fiyatlarını sabitliyor. Pirinçten makarnaya, bakliyattan una, çay-kahveden şekere, sıvı yağdan margarine, patatesten soğana bir evin temel ihtiyaçları arasından belirlenen bin üründe fiyatlar Ocak ayı sonuna kadar sabit kalacak.

Karar sonrası açıklama yapan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, enflasyona karşı seferberlik başlattıklarını açıklayarak "Birçok firmanın da bizi takip edeceğine inanıyoruz" dedi.

Açıklamanın devamı:

“2 Ocak 2023. Yeni yılın ilk haftasına girdik. Bizim için heyecan verici günler... Umuyorum ki halkımız için de benzersiz bir dönemin kapılarını açan, unutulmaz bir ay olacak! Çünkü dün itibariyle yepyeni bir seferberlik başlattık, 2023 yılını Yıldız Holding’de enflasyonla mücadele yılı ilan ediyoruz.

2022 yılında global enflasyonun yıpratıcı etkisi hepimize yansıdı. Toplumun karşılaştığı finansal sıkıntıları gerek üretici gerekse perakendeci olarak biz de yaşadık. Her şeye rağmen bu enflasyonist ortamın etkilerini raflara olabildiğince minimum ölçülerde yansıtmaya gayret ettik. Şimdi ise tam anlamıyla tarihî bir adım atıyor, enflasyonla topyekûn bir mücadele başlatıyoruz.

İlk adım, perakendedeki amiral gemimiz ŞOK Marketler’den geliyor. ŞOK Marketler, Ocak ayı boyunca patatesten sıvıyağa, peynirden salçaya kadar 1.000 (BİN) temel üründe fiyatları sabitliyor.

Liderlik ettiğimiz bu seferberlik sayesinde ülkemizin enflasyonla mücadelesine katkıda bulunmayı amaçlıyor, birçok firmanın da bizi takip edeceğine inanıyoruz. Halkın alım gücünü destekleyecek bu seferberlikle tüketici enflasyonunun hızla düşeceğini, enflasyondan ötürü yaşanan olumsuzlukların hafifleyeceğini umuyoruz.”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Ocak 2023
İmsak 06:44
Güneş 08:12
Öğle 13:22
İkindi 15:58
Akşam 18:22
Yatsı 19:45
Günün Karikatürü Tümü