Suudi Arabistan: Türkiye gibi kırılgan ülkeleri desteklemeye devam edeceğiz

Suudi Arabistan Maliye Bakanı Muhammed el Cedan Türkiye gibi "kırılgan" ülkeleri desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Ekonomi 18.01.2023, 15:22
Suudi Arabistan: Türkiye gibi kırılgan ülkeleri desteklemeye devam edeceğiz

Suudi Arabistan Maliye Bakanı Muhammed bin Abdullah el Ced'an , Türkiye, Pakistan, Mısır gibi, "kırılgan" ülkeleri desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

Mepa News'in Bloomberg'den aktardığı habere göre, Maliye Bakanı El Ced'an, Davos'ta yaptığı açıklamada, "İster ABD doları, ister euro, ister Suudi riyali olsun, ticaret anlaşmalarımızı tartışmakla ilgili bir sorun yok" dedi. Bakan, "Küresel çapta ticareti geliştirmeye yardımcı olacak herhangi bir tartışmayı dışladığımızı düşünmüyorum" diye konuştu.

Türkiye gibi "kırılgan" ülkelere yardım

Türkiye, Pakistan, Mısır gibi, "kırılgan" ülkeleri desteklemeye devam edeceklerini belirterek, "Bu ülkelere ciddi yatırımlar yapıyoruz ve yatırımlara devam etmek için fırsat kolluyoruz" diyen El Ced'an, "istikrar getirmek çok önemli" ifadesini kullandı.

Suudi Arabistan Maliye Bakanlığı, 22 Kasım’da Türkiye Merkez Bankası’na 5 milyar dolar yatırmak için görüşmelerde sona yaklaştıklarını açıklamıştı. Açıklamadan birkaç gün sonra Körfez ülkesinin Ticaret Bakanı, Türkiye'ye gelmişti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Şubat 2023
İmsak 06:38
Güneş 08:04
Öğle 13:23
İkindi 16:06
Akşam 18:32
Yatsı 19:53
Günün Karikatürü Tümü