Ali Erbaş'tan "İslami Dayanışma Oyunlarına" reddiye

İslami Dayanışma Sempozyumunda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, AKP'nin düzenlediği ‘İslami Dayanışma Oyunları’na isim vermeden atıfta bulunarak “Eğitim, aile, gençlik, çevre, gıda, ekonomi, teknoloji, spor gibi konularda ve insanı ilgilendiren bütün alanlarda işbirliği ve ortak çalışmaların fikri zemini mutlaka İslami ilkelere dikkat edilerek oluşturmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Genel 13.08.2022, 11:08 13.08.2022, 11:51
Ali Erbaş'tan "İslami Dayanışma Oyunlarına" reddiye

İslami Dayanışma Sempozyumunda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, AKP'nin düzenlediği ‘İslami Dayanışma Oyunları’na isim vermeden reddiye yaptı.

Ali Erbaş yapmış olduğu konuşmada “Eğitim, aile, gençlik, çevre, gıda, ekonomi, teknoloji, spor gibi konularda ve insanı ilgilendiren bütün alanlarda işbirliği ve ortak çalışmaların fikri zemini mutlaka İslami ilkelere dikkat edilerek oluşturmalıdır.” "İnanıyorum ki İslamın evrensel mesajları ve güzel ahlak ilkeleri ekseninde, doğru bir yöntemle hayata geçirilecek bu tür organizasyonlar Müslümanların dayanışma ve potansiyelini daha güçlü ve görünür kılacaktır. İslami dayanışmanın en hikmetli ve en hayırlı kazanımlarından biri İslamın ilkelerini dikkate alarak, İslami olmayan, İslama aykırı olan davranış biçimlerini ayıklayarak her alanda İslama uygun özgün tarzlar gelişmelidir." ifadelerini kullandı.

Diyaneti ayrı konuşan icraatı ayrı konuşan bu düzen daha fazla yaşayamaz.

Bu tenakuz pek yakında büyük bir infial oluşturacaktır. Düzen ve düzeni ayakta tutmaya çalışanlar da bu infialın altında ezilecektir.

Yorumlar (0)
16
açık
Namaz Vakti 03 Ekim 2022
İmsak 05:31
Güneş 06:55
Öğle 12:58
İkindi 16:14
Akşam 18:51
Yatsı 20:10
Günün Karikatürü Tümü