“Anıtkabir’de iman tazeleyen” Akşener tepkilerden sonra “hacı” oldu

Meral Akşener'e Anıtkabir ziyareti esnasında "Anıtkabir'e iman tazelemeye geldik" sözleri soruldu. Akşener, "Dilim sürçtü. Niyetim Atatürk'ü putsallaştırmak değildi. Ben hacıyım" dedi.

Genel 26.08.2022, 23:26 26.08.2022, 23:33
“Anıtkabir’de iman tazeleyen” Akşener tepkilerden sonra “hacı” oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Anıtkabir ziyareti esnasında "Anıtkabir'e iman tazelemeye geldik" sözleri soruldu.

İP lideri Meral Akşener, bugün İstanbul'un Arnavutköy ilçesinde esnafın sorunlarını dinledi. Akşener, esnaf ziyaretinin ardından Sazlıbosna köyünde vatandaşlarla bir araya geldi. Kanal İstanbul sebebi ile derdi olan bir köyde olduklarını belirten Akşener, "Bana İYİ Parti Genel Başkanı olarak düşen bir görev var. Sizlerin söylediklerinin peşinden yürümek ve sizin isteklerinizin yerine getirilmesini sağlamak. Vatandaşın istemediği bir işin yapılmasının doğru olmadığına inananlardanız. Siyasetçinin görevi vatandaşın sesi olmaktır, vatandaşın derdine çare üretmektir" diye konuştu.

Kalplerinde ne varsa dilleri onu sürçüyor

Bir kişinin "Sizin Anıtkabir ziyaretinizde dilinizin sürçtüğünü düşünüyorum. 'İman tazelemeye geldik' diye bir videonuz vardı. Sizden bunu duymak istiyorum" demesi üzerine konuşan Akşener, "İnşallah diğer herkesin de bu dil sürçmelerini görürsünüz, ben de çok mutlu olurum. Atatürk'ü hatırlamayı söylemek istedim, doğrudur yanlış demişim. Bahsettiğim Atatürk'ü putsallaştırmak değildi. İyi ki de sordunuz ne güzel izah ettim. Ben 7 yaşından beri beş vakit namaz kılan hacıyım, Allah herkese nasip etsin." diye konuştu.

"Çok kafam attı"

"İman Allah'la tazelenir" diyen Akşener, "Ben Rumeli göçmeniyim. Biz Atatürk'ü çok severiz. Atatürk'ün anasına sövüldü bu ülkede. Atatürk'ün anasına 'Genelevde çalışıyor' dendi bu ülkede. Bir Allah'ın kulu 'Bu bir dil sürçmesi midir, bir hakaret midir, bir iftira mıdır?' demedi. Sonra aynı şerefsizi sarayda ağırladılar biliyor musun? Çok kafam attı o işlere" diye konuştu.

Yorumlar (0)
17
açık
Namaz Vakti 25 Eylül 2022
İmsak 05:22
Güneş 06:47
Öğle 13:01
İkindi 16:24
Akşam 19:05
Yatsı 20:24
Günün Karikatürü Tümü