Ayasofya Camii’nde oluşan turist kuyruğundan namaz kılınamıyor

İbadete açılan Ayasofya Camii’nde namaz kılmak isteyenler, turistlerin oluşturduğu uzun kuyruklar sebebiyle beklemek zorunda kalıyor. Ayrıca caminin içerisinde oluşan kalabalık, ibadeti de engelliyor.

Genel 22.11.2022, 14:01 22.11.2022, 14:13
Ayasofya Camii’nde oluşan turist kuyruğundan namaz kılınamıyor

İbadete açılan Ayasofya Camii’nde namaz kılmak isteyenler, yerli ve yabancı turistlerin oluşturduğu uzun kuyruklar sebebiyle dışarıda beklemek zorunda kalıyor. Cami önündeki kuyruklar da gün boyu sürüyor. Bundan dolayı Ayasofya Camii’nin girişlerinden biri sadece namaz kılacak olanlara tahsis edilmesi gerekiyor.

Caminin içinde yerli ve yabancı turistler ön saflara kadar gezerek fotoğraf çektirmesi de Müslümanların ibadetlerini engelliyor. Caminin içinde yüksek sesle konuşan, çorapsız yere basan, ayakkabıyla içeri girenler de Ayasofya’nın ruhuna aykırı hareket ediyor.

Kiliselerde dahi içeri giren ziyaretçilerden içeride ayin yokken bile sessiz olması, fotoğraf çekmemesi, kurallara uyması istenen “Müslüman memleket”imizde, Ayasofya’da cemaatle kılınan namazlar esnasında dahi her önüne gelen ipini koparmış sığır gibi hareket edebiliyor.

Yetkililerin bu duruma acil atması ve yeni bir düzenlemeye giderek oluşan sıkıntıyı gidermesi gerekiyor.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Aralık 2022
İmsak 06:31
Güneş 08:02
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü