Bozdağ, 15 Temmuz’da bu milletin ne için sokağa çıktığını iyi belle!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6'ncı yıl dönümüne ilişkin mesaj yayımladı. Hiçbir alakası olmadığı halde, 15 Temmuz mesajına Mustafa Kemal’i de dahil etti.

Genel 15.07.2022, 13:58 15.07.2022, 14:02
Bozdağ, 15 Temmuz’da bu milletin ne için sokağa çıktığını iyi belle!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6'ncı yıl dönümüne ilişkin mesaj yayımladı.

Mesajında, hiçbir alakası olmadığı halde, Mustafa Kemal’i 15 Temmuz mesajına dahil etti:

“15 Temmuz’da Türk halkı; Merhum Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çağrısına uyup ölümüne bir kurtuluş ve İstiklal mücadelesi verdiği, bilumum düşmanları yendiği ve büyük zaferler kazandığı gibi aradan geçen yaklaşık yüz yıl sonra da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uydu, birlik oldu, darbe teşebbüsüne karşı ölümüne bir mücadele verdi ve bu mücadele sonucunda hem darbe teşebbüsünü engelledi, hem de TSK içinde darbeye teşebbüs eden FETÖ’nün teröristleri ile darbe teşebbüsüne destek veren ülkeleri ve karanlık güçleri yendi.”

Darbelerin anası Kemalizm’dir

Halbuki bu millet nasıl ki İttihat ve Terakki çetelerine karşı dimdik ayakta durduysa, nasıl ki 1908’den 2016’ya, bugün “Karargâh Rahatsız!” diyen tiplere karşı ayakta durduysa, nasıl ki ezanı ve Kur’an’ı susturanlara karşı ayakta durduysa, nasıl ki bacılarımızın başından örtüsünü çeken içimizdeki gavurlara karşı dimdik durduysa, nasıl ki düşmanlarla işbirliği yapıp memleketi düşmanlara peşkeş çekenlere karşı mücadele verdiyse, nasıl ki FETÖ’nün anası CHP’ye karşı bir asırdır nefret ve kinini izhar ettiyse, nasıl ki darbelerin anası olan CHP’ye karşı ölümüne mücadele verdiyse 15 Temmuz darbe girişiminde de o şekilde ayakta durdu ve mücadele verdi. Bakan Bozdağ ise hala 15 Temmuz gibi büyük bir mücadeleye Kemalizm’i yamamaya çalışıyor.

15 Temmuz 2016’dan beri Fetullahçı örgüt ile mücadele kapsamında onlardan boşalan koltukları Kemalistlerin almaya çalışması, özellikle PKK'nın temsilciliğine soyunan ve bunu siyasi parti ve hukuk zemini üzerinden yapmaları, FETÖ/PKK’ya eleman ve lojistik desteği sağlayan ve ideolojisiz bir partiye hala bir şey yapılamaması bir yana, onları destekleyici mahiyette mesajlar vermesi ayrı bir iradesizlik olsa gerek.

“Yahudi’den olma İngiliz’den doğma Kemalizm!”

1923 yılında Batıcı elitlerin kurduğu, bir darbeyle idareyi ele alan Kemalizm ve onun müesseseleşmiş hâli CHP, o gün bugündür memleketin faydasına tek bir adım atmamış aksine, Batılı efendilerinin destekleriyle almış oldukları idareyi kaybetmemek için bu memleketin öz evlatlarına her türlü zulmü ve pisliği reva görmüştür. Böyle olduğu halde Anadolu’da ur gibi duran ve virüsünü her yana yayan terör örgütüne yataklık eden bu parti ve ideolojisine bir türlü ses çıkaramayan ve bilakis onları destekleyici mahiyette mesajlar veren Bakanlar olduğu müddetçe bu basiretsizliğin ardı arkası da kesilmeyecek.

Ayrıca Müslüman olmayan birine “gazi”, “merhum” sıfatlarını eklemek de abesle iştigaldir. Müslümanların bir asırdır sevmediği ve kıyamete kadar da sevmeyeceği birini zorla “gazi”, “merhum” sıfatlarıyla sevdirmeye, iyi göstermeye kalkışmayın.

Kaynak: Baran Haber
Yorumlar (0)
23
açık
Namaz Vakti 18 Ağustos 2022
İmsak 04:34
Güneş 06:09
Öğle 13:13
İkindi 17:01
Akşam 20:07
Yatsı 21:36
Günün Karikatürü Tümü