Bursa'da yeğenini çöp evde kilitli tutan kadına 27 yıl hapis

Bursa'da 9 yaşındaki yeğenini alıkoyan teyze Kamuran Pınar Acar hakkında "ihmalle adam öldürmeye teşebbüs", "çocuğu kaçırma" gibi suçlardan 27 yıl hapis istendi.

Genel 08.01.2023, 19:01
Bursa'da yeğenini çöp evde kilitli tutan kadına 27 yıl hapis

Bursa'da 9 yaşındaki yeğenini alıkoyan teyze Kamuran Pınar Acar hakkında "ihmalle adam öldürmeye teşebbüs", "çocuğu kaçırma" gibi suçlardan 27 yıl hapis istendi.

Acar hakkında, "ihmali davranışla adam öldürmeye teşebbüs", "çocuğa eziyet", "çocuğu kaçırma" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlarından toplam 27 yıl hapis istendi.

Hâdisenin geçmişi

Nilüfer ilçesi Görükle Sakarya Mahallesi’nde bulunan bir apartmanda dairesi olan Aydın S, evini 1 Temmuz 2020'de Kamuran Pınar Acar’a kiraya verdi. Ancak Acar, ev sahibine hiç kira ödemedi. Bunun üzerine Aydın S, avukatı Batuhan Arısoy aracığıyla mahkemeye başvurdu. Bursa 4’üncü İcra Hukuk Mahkemesi’nde görülen davalara Kamuran Pınar Acar katılmadı. Mahkeme, mart ayında kira borcunu ödemesi için Kamuran Pınar Acar’a tebligat gönderdi. Ancak Acar, kira borçlarını ödemeyince mahkeme, evin tahliye edilmesini kararlaştırdı. Kararın ardından eve giden icra ekibi, dairenin kapısını çilingir yardımıyla açtırdı. Kapının açılmasının ardından ekipler, çöp evle karşılaştı. Evin giriş kapısının kilidi yenisiyle değiştirildikten sonra ekipler evden ayrıldı. Ertesi gün çilingir yardımıyla eve giren Kamuran Pınar Acar, mahkemenin tahliye kararına uymayıp, eve girmeye devam ettiği gerekçesiyle gözaltına aldı. Polis merkezine götürülen Kamuran Pınar Acar, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Bu sırada çöp evin temizlenmesi için Nilüfer Belediyesi ekiplerine haber verildi. Eve gelen ekipler, temizlik çalışmasına başladıkları sırada bir odanın kapısının kilitli olduğunu belirledi. Kapıyı kırarak içeri giren temizlik görevlileri, çöplerle dolu odada baygın halde yatan bir çocukla karşılaştı. Çocuğun odada kilitlendiği ve tuvaletini dahi odaya yaptığının görülmesi üzerine sağlık ve polis ekiplerine haber verildi. Çöp evde tutulan çocuk, sağlık ekibinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak, tedaviye alındı. Yaklaşık 1 yıldır odada kilitli tutulduğu düşünülen çocuğun saçları ile tırnaklarının uzadığı, çok zayıfladığı ve vücudunda yaralar olduğu görüldü. Teyze tutuklandı, çocuk ise koruma altına alındı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Şubat 2023
İmsak 06:35
Güneş 08:01
Öğle 13:23
İkindi 16:09
Akşam 18:36
Yatsı 19:56
Günün Karikatürü Tümü