CHP'nin 100 yıllık Yunan aşkı: Şimdi de Yunan heykeli diktiler

CHP'nin Yunan aşkı bitmiyor. CHP'li Uzunköprü Belediyesi, şubat ayında tahrip edilen ve Uzunköprü Adalet Meydanı'na Yunan heykeli dikti. Yunan'ın sözde Adalet Tanrıçası Themis anıtının açılışı için tören düzenlendi.

Genel 05.09.2022, 19:00 05.09.2022, 19:02
CHP'nin 100 yıllık Yunan aşkı: Şimdi de Yunan heykeli diktiler

Edirne'de CHP'li Uzunköprü Belediyesi, ilçe merkezine sözde 'Yunan Adalet Tanrıçası Themis'in heykelini dikti.

Açılış töreninde konuşan Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, yeni Yunan heykelinin Uzunkörpü Belediyesi'ne hayırlı olmasını diledi.

Özlem Becan, yaptığı konuşmada; "Olayın yaşandığı ilk gün dediğimiz gibi yok edilen Adalet Anıtı'mızın yerine daha büyüğünü ve daha güzelini yerleştirdik. Adalet ve düzen tanrıçası Themis bizlere nasıl adil olmamız gerektiğini çok net bir biçimde özetliyor. Gözlerinin bağlı olması tarafsızlığı, sol elindeki terazi eşitliği ve adil yargılanmayı, sağ elindeki kılıç verilen cezaların caydırıcılığını ve gücünü, kitaplar ise kanunları temsil ediyor. Tanrıçanın ayaklar altına aldığı yılan ise toplumdaki tüm kötülüklerin ayaklar altına alınmasını gösteriyor. Evet, adalet yalnızca anıtlar ile korunmaz. Adalet, bir canlı gibi devlet ile toplum arasında yaşaması gereken bir kavramdır. Böylece adalet, her bireyin yaşamına dokunabilir ve geleceklerinin teminatı olarak görevini yerine getirebilir. Söylediği her söz ile halen önümüzü aydınlatmakta olan Ulu Önderimiz "Bir hükümet, ancak adalete dayanabilir. Bağımsızlık, gelecek, özgürlük her şey adaletle vardır" demiştir. Bu yüzden adalet, ülkemizin her ferdi için hayati önem taşımaktadır. Evlatlarımızın gözlerine her baktığımızda, onların geleceklerini aydınlatmak zorunda olduğumuzu ve bunun yalnızca adalet ile mümkün olduğunu bilmeliyiz" ifadelerini kullandı.

Yunan'ın sözde Adalet Tanrıçası Themis'in heykelinin açılışına çok sayıda CHP'li, belediye personeli ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da katıldı.

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 02 Ekim 2022
İmsak 05:30
Güneş 06:54
Öğle 12:59
İkindi 16:15
Akşam 18:53
Yatsı 20:12
Günün Karikatürü Tümü