CHP'nin gayesi başörtüsü üzerinden kendi sapkınlıklarına alan açmak

1 asır boyunca Müslümanlara, dinleri ve kıyafetleri sebebiyle zulmeden, idam eden CHP, şimdi de kendi sapkınlığına meşruiyet oluşturmak için başörtüsü ile ilgili kanun teklifi sundu. Teklife göre, kadınlar cübbe, önlük vb dışında kıyafet giymek ya da giymemek gibi bir zorlamaya tabi tutulamayacak. Yani her türlü şort, mini etek vb. kıyafetler yasal hale gelecek.

Genel 04.10.2022, 18:04 04.10.2022, 18:12
CHP'nin gayesi başörtüsü üzerinden kendi sapkınlıklarına alan açmak

1 asır boyunca Müslümanlara zulmeden, sarık takanı idam, başörtüsü takanı cezalandıran CHP, kendi sapkınlığına meşruiyet oluşturmak için başörtüsü ile ilgili 3 maddelik kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. 

Hak ve halk düşmanı CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun duyurduğu kıyafetle ilgili kanun teklifinin ayrıntıları belli oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'li milletvekillerinin imzasını taşıyan "Kadınların Yürüttükleri Mesleğin İcrası Kapsamındaki Kılık ve Kıyafeti Giymek Dışında Herhangi Bir Zorlamaya Tabi Tutulamaması Hakkında Kanun Teklifi", Meclis Başkanlığına sunuldu.

Teklifte grup başkanvekilleri Engin Altay, Engin Özkoç ve Özgür Özel'in  de imzası bulunuyor. 

Söz konusu teklif şu 3 maddeden oluşuyor:

- Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile üst kuruluşlarına bağlı olarak bir mesleği icra eden kadınlar, yürüttükleri mesleğin icrası kapsamında giyilmesi gerekli cübbe, önlük, üniforma vb. dışında kıyafet giymek ya da giymemek gibi temel hak ve özgürlükleri ihlal edecek biçimde herhangi bir zorlamaya tabi tutulamaz.

- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

- Bu Kanun hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

Kaynak: Baran Haber
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Aralık 2022
İmsak 06:35
Güneş 08:06
Öğle 12:59
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü