Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni anayasa ile darbe döneminin son izini de sileceğiz

Darbe döneminin izlerini silmek, Müslüman Anadolu'nun başına tebelleş edilmiş Laik anayasanın değişmesi ve 1924 Kemalist darbesinin izlerini silmekle olur. Şimdi soruyoruz sahiden bir tarih muhasebesine girilip darbe izleri silenecek mi? Cevap hayır ise hükümete bizden ihtar; sarmaşık dallarını kesmek ile sarmaşık bitmez aksine daha gür yetişir, kökünden kazımak gerektir.

Genel 01.10.2022, 15:08 01.10.2022, 16:04
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni anayasa ile darbe döneminin son izini de sileceğiz

TBMM Genel Kurulu 27. Dönem 6. Yasama Yılı başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel oturumda Genel Kurul'a hitap ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapmış olduğu konuşmadan satır başlıkları:

"Elde ettiğimiz tecrübeler ışığında sistemi, eksikliklerini tamamlayacak, güçlü yönlerini tahkim edecek bir anlayışla daha da geliştirmeyi planlıyoruz."

"Yeni dönem Meclisimizin, Türkiye'yi hakkı olan yeni anayasayla buluşturarak, darbe dönemlerinin son izini sileceğine inanıyorum."

"Teröristlerin giriştikleri tek tük eylem teşebbüsleri, bu hainlerin son çırpınışlarıdır. Güvenlik güçlerimizle teröristlerin her an ensesindeyiz."

Yılbaşında ücretlilerin durumlarını, kayıplarını telafi edecek şekilde gözden geçireceğiz, enflasyonun altında ezilmelerine izin vermeyeceğiz.

"Satın alma gücü paritesine göre Türkiye 2021 yılında dünyanın en büyük 11. ekonomisi, Avrupa’nın ise 4. büyük ekonomisi haline geldi."

"Yerli elektrikli otomobilimiz TOGG'un Gemlik'teki fabrikasını 29 Ekim'de açıyor, seri üretimi başlatıyoruz."

"Küresel ve bölgesel sorunların çözümünde inisiyatif alan yapıcı, aktif siyaset uyguluyoruz. Gerilim peşinde koşmadığımız gibi baskılara boyun eğmiyoruz."

"Hiç kimse Türkiye'nin ufkunu 780 bin kilometrekareye hapsedemez."

"Büyük bir gururla ifade etmek isterim ki Türk diplomasisi son asırların en başarılı dönemini yaşamaktadır."

"Ülkemizin gayretleri neticesinde varılan tahıl koridoru mutabakatı, prestiji sarsılan BM'nin son yıllarda kaydettiği en büyük başarılardan biridir."

"Adaları silahlandıran Yunanistan'ın teşvik edilmesi akılla, müttefiklikle bağdaşmaz. Tahrik ve gerilim siyaseti, kimsenin hayrına değildir, olmayacaktır."

"(İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği) Ülkemize verilen sözler tutulana kadar, bu konudaki ilkeli ve kararlı tutumumuzu koruyacağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Genel Kurulu'nda yapmış olduğu konuşmada "Yeni anayasa ile darbe döneminin son izini de sileceğiz." ifadelerini kullandı. Darbe döneminin izlerini silmek, Müslüman Anadolu'nun başına tebelleş edilmiş Laik anayasanın değişmesi ve 1924 Kemalist darbesinin izlerini silmekle olur. Şimdi soruyoruz sahiden bir tarih muhasebesine girilip darbe izleri silenecek mi? Cevap hayır ise hükümete bizden ihtar; sarmaşık dallarını kesmek ile sarmaşık bitmez aksine daha gür yetişir, kökünden kazımak gerektir.

Ayrıca şunu da ifade edelim ki; Türkiye ayağına geçirilen prangadan toprak parçasını genişleterek değil İslam ruhunu yeniden dsiplinize ederek kurtulur. Türkiye'nin prangalarını samimiyetle kırmak isteyenler İslam ruhunu kanı ve canı ile dsiplinize etme yoluna girmek zorundadır.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Aralık 2022
İmsak 06:32
Güneş 08:03
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü