Ekmek değil insanlık ayaklar altında

Dünyanın en büyük giyim şirketlerinden biri olan ZARA, internet sitesinden satışa sunduğu deri sandaletin görselinde ekmekleri kullandı. 50 euroya satılan ürünün görselinde, ekmeklerin üstüne sandaletler yerleştirilerek ekmek ayaklar altına alındı. Bu meşum reklamı yapanlar sadece bir ekmeği ayaklar altına almadılar, nimete gösterdikleri bu nankörlükleri ile insanlığı ayaklar aldılar.

Genel 12.06.2022, 12:21
Ekmek değil insanlık ayaklar altında

Dünyanın en büyük giyim şirketlerinden biri olan ZARA, internet sitesinden satışa sunduğu deri sandaletin görselinde ekmekleri kullandı. 50 euroya satılan ürünün görselinde, ekmeklerin üstüne sandaletler yerleştirilerek ekmek ayaklar altına alındı.

Ekmek bereketi ve nimeti temsil eden bir semboldür. Peygamber efendimiz ekmek hakkında onun göğün ve yerin bereketi olduğunu ve ekmeğe hürmet edilmesini söylemiştir.

Ne kadar ulvi duygu, tazim ve ahlak varsa hepsini tahrip etmeye and içmiş, Allaha karşı gelerek "Ben de yeryüzünde ifsat çıkaracağım." diyen İblis'in yeryüzü temsilcileri, insanlığı Rabbinin nimetine karşı nankörlüğün zirvesine çıkarmaya çalışıyorlar. Bundan dolayı bu meşum reklamda ayaklar altına alınan sadece ekmek değil aynı zamanda kulluk ve insanlıktır.

ZARA'nın hadsizliği sosyal medyada infial uyandırdı

Sandaletlerle ekmeğin üzerine basıldığı görsele sosyal medyadan tepki yağdı. Kullanıcılar görseli büyük bir saygısızlık olarak nitelerken ZARA'dan konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı. #zarahaddinibil etiketiyle Twitter'da paylaşım yapan kullanıcılar, ZARA'nın yaptığı hatadan bir an önce dönmesini istedi

İşte yapılan yorumlardan bazıları:

-Gün geçmiyor ki güzel ülkemizde bir rezillik daha olmasın. Şimdi de dünyaca ünlü ZARA yeni ürün tanıtımında ekmeğe büyük saygısızlık yapıyor.

-Böyle reklam mı olur? Üzerine basacak ekmekten başka bir şey bulamadınız mı? ZARA'yı kınıyorum!

-Biz ekmeği 3 defa öpüp alnımıza koyarak büyüdük. Ekmek şeklinde çanta yapmanız yetmedi, bir de üstüne ekmeği ayaklar altına alıyorsunuz! Böyle mi tanıtım yapıyorsunuz? Bu kadar düştünüz mü!

-Neden? Neden yani. Neden ekmek? Hele dünyada bu kadar aç varken?

-Bundan böyle bunlara para kazandıran utansın!

Ünlü sanatçı Yıldız Tilbe de yaşanan skandala tepkisiz kalamayarak sosyal medya hesabından art arda paylaşımlarda bulundu. Tilbe, "Allah size o ekmeğin kırıntısını nasip etmesin. Kapansın ZARA kendi memleketine gitsin , Allah orada versin cezalarını bize bulaştırmasın. Nimet sizi çarpsın , ayaklar altında siz kalın İnşallah ve inşallah. Dünyada ve ülkemizde o kadar aç ve muhtaç varken , ekmeğe bu hakaret nasıl yapılır?, Allah sorsun , alçaklar." ifadelerini kullandı

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Şubat 2023
İmsak 06:38
Güneş 08:04
Öğle 13:23
İkindi 16:06
Akşam 18:32
Yatsı 19:53
Günün Karikatürü Tümü