Emre Olur’un ifade tutanağı: Cahillik ettim

Sedat Peker'in sosyal medya paylaşımlarını yapan Emre Olur geçtiğimiz günlerde tutuklandı. Olur'un ifade tutanağı yayınlandı.

Genel 22.09.2022, 12:40 22.09.2022, 12:46
Emre Olur’un ifade tutanağı: Cahillik ettim

Suç örgütü elebaşı olduğu iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında, hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in sosyal medya paylaşımlarını yapan Emre Olur geçtiğimiz günlerde tutuklandı.

Arnavutluk'ta yakalandıktan sonra Türkiye'ye iade edilen Olur'un İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

Olur, buradaki işlemlerinin ardından Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.

Soruşturmayı yürüten savcılığa çıkarılan Olur, ifadesinin ardından "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma" suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe gönderildi.

Olur hakkında düzenlenen sevk yazısında, şüphelinin suç örgütü lideri Sedat Peker ile yakın ilişkisi içerisinde olduğu, örgüt liderinin WhatsApp üzerinden kendisine gönderdiği Tweet dizisini paylaştığı, örgüt liderinin kaldığı otelde ve villada 7,5 ay kadar birlikte kaldığı belirtildi.

Emre Olur’un savcılığa verdiği ifade tutanağı ise şöyle:

“…Benim kendi hesapların üzerinden Sedat Peker ve çevresindekilere yönelik destek mahiyetinde olabileceği değerlendirilen tweetlerimi cahillik neticesinde atığımı kabul ediyorum.

Bu tweet atma eylemlerinin suç niteliği olabileceğini değerlendirmediğim için bu şekilde cahilliğimden tweet atmış oldum.

Ben Sedat Peker ile bu şekilde tanıştıktan sonra örgütsel herhangi bir eyleme iştirakim olmadı, Sedat Peker’in Türkiye'den yurt dışına ilk çıktığı Makedonya ve Karadağ'da odluğu süre şartında yaklaşık 7 buçuk ay kadar birlikte ayni otelde kaldık, daha sonra ben Türkiye'ye geri döndüm, bir müddet ailemle beraber Türkiye'de yaşadım…”

Yorumlar (1)
Xyz 5 ay önce
Ne oldu lan zıpcık... Yakalanmadan 3 gün önce attigin twettlerde Süleyman Soyluya ahkam kesiyordun, amerika lgbt yapamamışda, çakma vatansever kolpa abisi lgbt yapacakmış sayın Soylu bakanı, bu ülke sizin gibilere dar olacak, çakma vatanseverler sizi....
Namaz Vakti 02 Şubat 2023
İmsak 06:40
Güneş 08:07
Öğle 13:23
İkindi 16:03
Akşam 18:28
Yatsı 19:50
Günün Karikatürü Tümü