Fırat Kalkanı bölgesinde sokağa çıkmak yasak, asker izinleri iptal!

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre Fırat Kalkanı bölgesindeki okullar tatil edildi. Toplu faaliyetler iptal edilirken SMO güçlerine hazırlık emri verildi.

Genel 22.11.2022, 23:09
Fırat Kalkanı bölgesinde sokağa çıkmak yasak, asker izinleri iptal!

Türkiye’nin YPG/PKK’ya operasyonu gün sayarken Fırat Kalkanı bölgesindeki okullar tatil edildi. Halka zorunlu haller dışında sokağa çıkılmaması anonsu yapıldı. Ayrıca Toplu faaliyetler iptal edildi. SMO güçlerine de hazırlık emri verildi.

Erdoğan'dan kara operasyonu mesajı: En kısa sürede tankımızla, askerimizle kökünü kazıyacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Artvin Yusufeli Barajı ve HES, Yeni Bağlantı Yolları ve Tünelleri, Yeni Yerleşim Bölgesi Açılış Töreni'nde “Biz Suriye sınırlarımızın güvenliğe kavuşturulması hususunda verdiğimiz her söze, her anlaşmaya riayet ederek üzerimize düşenleri yerine getirdik. Türkiye'yi harf oyunları ile oyalayacaklarını sananlar için yolun sonu gelmiştir. Artık bu saatten sonra bizim için tek bir sınır vardır. O da kendi ülkemizin güvenliğidir. Bu güvenlik nereden başlayacaksa oraya kadar gitmek en meşru hakkımızdır. En başta kendi güvenlikleri için binlerce kilometre öteden gelip fütursuzca güç kullananların bu hakkımızı anlayışla karşılamaları gerekiyor. Halen sınırlarımıza saldırıların devam ettiği yerlerde de çizgiyi olması gereken yere kadar çekmemize kimse mani de olamaz, karşı da çıkamaz. En kısa sürede tankımızla, askerimizle birlikte hepsinin kökünü kazıyacağız.” Demişti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Aralık 2022
İmsak 06:37
Güneş 08:09
Öğle 13:01
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü