Hastanedeki ekipmanları çalıp satan sağlık çalışanlarına operasyon

Çok sayıda ilde operasyon için düğmeye basıldı. Kamuyu dolandırdıkları tespit edilen şahıslar, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Genel 21.10.2022, 12:13
Hastanedeki ekipmanları çalıp satan sağlık çalışanlarına operasyon

Hastanelerdeki ilaç ve sağlık malzemelerini satarak dolandırıcılık yapanlar, yakayı ele verdi.

İstanbul merkezli 10 ilde "sağlık yolsuzluğu" operasyonu düzenlendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sağlık alanında nitelikli dolandırıcılık suçuyla ilgili çalışma başlattı.

Kamuyu dolandırdıkları tespit edildi

Çalışmalar sonucunda örgütlü olarak 71 suç eylemi gerçekleştirildiğini belirleyen ekipler, devlet hastanesi çalışanı örgüt üyelerinin, SGK Başkanlığı'na fatura edilen ilaçları ve sağlık alanında kullanılan çeşitli malzemeleri kendi zilyedine geçirip kamuyu dolandırdıklarını tespit etti.

Hastanelerdeki malzemeleri kaçırdılar

Ekipler, şüphelilerin ülke genelindeki devlet hastanelerinden kaçırdıkları çok sayıda malzemeyi suç örgütüne kazandırarak yabancı uyruklu kişilere sattıklarını ve bu sayede yüksek miktarda kamu zararı oluşturarak haksız kazanç elde ettiklerini ortaya çıkardı.

İstanbul merkezli 10 ilde eş zamanlı operasyon

Çalışmaların tamamlanmasının ardından İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 13 sağlık çalışanının aralarında bulunduğu 56 şüphelinin yakalanması için İstanbul merkezli 10 ilde eş zamanlı operasyon başlattı.

50 şüpheli gözaltında

50 şüphelinin gözaltına alındığı operasyon kapsamında 17'si İstanbul'da toplam 28 şüpheli sağlık kuruluşunda denetim yapan ekipler, çok sayıda yasa dışı ilaç ve tıbbi malzeme de ele geçirdi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Aralık 2022
İmsak 06:32
Güneş 08:03
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü