İçkili festivali AKP’li Kemalist Başkan destekledi, Kaymakamlık iptal etti

AKP’li Kemalist İlçe Belediye Başkanı Ali Bektaş’ın desteğiyle Zonguldak’da düzenlenmesi planlanan içkili müzik festivali, Zonguldak Kozlu Kaymakamlığı sayesinde iptal edildi.

Genel 25.07.2022, 13:08 25.07.2022, 13:21
İçkili festivali AKP’li Kemalist Başkan destekledi, Kaymakamlık iptal etti

Geçtiğimiz yıl Zonguldak’ta AKP’li İlçe Belediye Başkanı Ali Bektaş’ın desteğiyle düzenlenen içkili müzik festivali bu yıl da yapılmak istendi fakat Zonguldak Kozlu Kaymakamlığı buna izin vermedi.

İçkili festivalleri destekleyen, iptal edilmesine şiddetle karşı çıkan ve İslam düşmanlarıyla aynı yerde duran AKP’li Kemalist İlçe Belediye Başkanı Ali Bektaş, Müslümanların bu ahlaksızca festivale karşı çıkmasına da “yobaz” diyerek tepki gösterdi.

28-31 Temmuz tarihleri arasında 2’ncisi düzenlenmesi planlanan ve Emre Aydın, Ogün Sanlısoy, Manga, Pinhani, Hayko Cepkin, Niyazi Koyuncu ve İlkay Akkaya’nın olacağı Zonguldak Kozlu Müzik Festivali, ilçe kaymakamlığı sayesinde iptal edildi.

İslam düşmanları karşı çıktı

CHP Kozlu İlçe Başkanı Ebru Uzun ise iptal kararının ardından, bölgedeki gençlerin uzun süredir festivali beklediğini söyledi. Biletlerin haftalar öncesinden satılması, Kozlu halkının geçen seneki etkinlikte sorun yaşamadan iyi vakit geçirmesini aktaran Uzun, tepkisini sosyal medya üzerinden belli etti.

AKP’li Kemalist Başkan esneklikle genişliği karıştırmış

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, festivalin "alkol" gerekçesiyle iptal edilmesine ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı:

“Sosyal toplumu rahatsız eden bir durum olmadığı sürece bir şey olmaz. Adı geçen firmalar bu memlekette yüzlerce kişi çalıştırıyorlar. Sigortasını ve vergisini ödüyorlar. Bizim kimsenin yaşam tarzına karışmaya hakkımız yok, esnek olmak lazım. Özgür bir ülkede yaşıyoruz. Bunlar öküz altında buzağı arayan insanlardır. Geçen sene bu etkinliği yaptık ve bir sıkıntı olmadı. Bu muhabbetler tamamen siyasal, bu muhabbeti çıkaran insan belki de her akşam içiyordur. Laf olsun diye, konuşuyorlar. Bu memlekette bazı kafalar var, sağın da yobazı var solun da yobazı var. Bunların ikisine de ne yaparsanız yapın beğendiremezsiniz. Yobazlar çok tehlikeli insanlardır."

Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 06 Ekim 2022
İmsak 05:34
Güneş 06:58
Öğle 12:57
İkindi 16:10
Akşam 18:46
Yatsı 20:05
Günün Karikatürü Tümü