III. Selim Han Çeşmesi’ni çöplüğe çevirdiler!

1804-1805’te İstanbul-Fatih’e inşa edilen III. Selim Han Çeşmesi’ni çöplüğe çevirdiler. Bu ayıp saat başı temizlikle ortadan kaldırılamıyor. Zira çeşme hemen her gün çöp olarak kullanılıyor. Cezai müeyyide uygulanmalı, gerekiyorsa o çöpü oraya atanlar ifşa edilmeli ki; bir daha aynı terbiyesizliği yapmaya cüret edemesin!

Genel 16.06.2022, 13:26
III. Selim Han Çeşmesi’ni çöplüğe çevirdiler!

1804-1805’te İstanbul-Fatih’e inşa edilen III. Selim Han Çeşmesi’ni çöplüğe çevirdiler.

Sosyal medyadan, “Bu nefis çeşme hakkında onlarca kez paylaşım yaptım; ama görüyorsunuz ki hâlâ çöplük olarak kullanıyor” diye son derece yerinde bir sitemde bulunan Mehmet Dilbaz, “Eğer çeşmeyi koruyamıyorsanız, sivil tarih gönüllüleri olarak sizin yapamadığınızı biz yapmaya talibiz” açıklamasında bulundu.

Dilbaz, “Bıraktığı eserlere kıymet veren, yürekten sahip çıkmak isteyen kamu kurumu çıkıp da şu rezilliğe ses çıkartmıyorsa, her gün o sokaklarda dolaşan zabıtalar şu çöpleri döken cahillere bir ceza yazmıyorsa, o çöpleri dökeni tespit edecek bir güvenlik kamerası kurmaktan aciz ise devlet, biz yaparız” dedi.

Dilbaz’ın paylaşımının altına cevap veren Fatih Belediyesi, “Bahse konu çeşme ve çevresinde ekiplerimiz tarafından saat başı temizlik çalışmaları yapılmaktadır. Teşekkür ederiz.” diyerek cevap verdi.

Ancak bu ayıp saat başı temizlikle ortadan kaldırılamıyor. Zira çeşme hemen her gün çöp olarak kullanılıyor. Cezai müeyyide uygulanmalı, gerekiyorsa o çöpü oraya atanlar ifşa edilmeli ki; bir daha aynı terbiyesizliği yapmaya cüret edemesin!

Kaynak: Baran Haber
Yorumlar (1)
Zeynep 6 ay önce
Haberi tebrik ederim. Bir çözüm önerisi; her gün her mahalle her sokak yetkilisi vatandaşa hesap versin, hesap sorsun, ceza kessin. İletişim online çağında bu zor değil. Şehirlerimiz sahipsiz değildir.
Namaz Vakti 05 Şubat 2023
İmsak 06:38
Güneş 08:04
Öğle 13:23
İkindi 16:06
Akşam 18:32
Yatsı 19:53
Günün Karikatürü Tümü