İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akbaş’dan İslam düşmanlarına tokat

Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği'nin (RATEM), Gaziantep Üniversitesi'nde yapacağı sergi, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akbaş’ın gösterdiği Müslümanca tavırla engellendi. Sergi başka bir fakülteye taşındı.

Genel 11.05.2022, 11:35
İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akbaş’dan İslam düşmanlarına tokat

Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği'nin (RATEM), Gaziantep Üniversitesi'nde yapacağı sergi, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akbaş’ın gösterdiği Müslümanca tavırla engellendi.

Prof. Dr. Mehmet Akbaş, İslam düşmanlarıyla dolu sergi için “Burası İlahiyat Fakültesi. Ben İslam'a küfreden birinin fotoğrafını koydurmam buraya. İzin vermem yani. Benim anlayışım bu. Burada Halk Bankası kredi kartı tanıtımı yaptı, onları da defettim.” dedi.

Aralarında Atilla İlhan, Vedat Türkali, Adile Naşit, Sadri Alışık, Kadir İnanır, Turgut Uyar, Leman Sam gibi İslam düşmanı sanatçı ve yazarların fotoğraflarının bulunduğu afişlerin sergilenmesine izin verilmediği için sergi başka bir fakülteye taşındı.

Dekanın gösterdiği Müslümanca tavrı tüm dekanlardan bekliyoruz.

Yorumlar (7)
Halil İbrahim 7 ay önce
Tamam, Mehmet Akbaş hocayı Tebrik ediyorum. Duruşu Müslümanca.
Peki başka fakültelerde dekanlar, üniversitede Rektör veya yardımcıları yok mu?
Sergiyi açanlara, “Siz ona bakmayın, onun biraz fevriliği ve ferdiliği var. Buyurun başka fakültemizde sergileyin.” mi? Dediniz. Hepsine selam olsun.
Alikamil 7 ay önce
Allah razı olsun
Mustafa AKSOY 7 ay önce
Mehmet AKBAŞ Hocamı tebrik ediyor ve aynı duruşu diğer yetkililerden de bekliyorum.
AHMET 7 ay önce
Helal olsun dekan beye. Çok güzel bir şey yapmış. Tebrik ediyorum.
Izmitli 7 ay önce
Cahilce bir tavir! Peygamber efendimiz yahudilere bile boyle davranmadi. Neye gore Islam dusmani olan vermis! Suizanda bulunmak haramdir. Heleki ölmūs insanin arkasindan bu sekilde konusulmaz
Yargi dagitmak kendine kalmamis .yazik
Mehmet Sarıkays 7 ay önce
Keşke bütün prof.larımız aynı düşünce ve cesârette olsalar. Hem İslâm düşmânlarının fotoğraflarını sergileyeceksin, hem de bunun için İlâhiyat Fakültesini âlet edecek ve tercih edeceksin. Bunu reddeden prof. ayakta alkışlanmalı ve arkasında sıra dağlar gibi saflar tutup dimdik durulmalı! Böyle menfur bir girişimin sergilenmesine izin veren fakülte ve yüksek okul dekânları da en şiddetli bir şekilde kınanmalı, eleştirilmeli ve karşılarında dimdik durulmalıdır.
Davut KARATAŞ 7 ay önce
İyi ki varsınız fedakârlık örneği hocamız...
Namaz Vakti 28 Kasım 2022
İmsak 06:29
Güneş 07:59
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Günün Karikatürü Tümü