Irkçı Ümit Özdağ’ın ektiği nifak tohumları bir Afgan’ı öldürttü

Geçen hafta Rize’nin Pazar ilçesine bağlı Elmalık köyünde meydana gelen olayda Gökmen Topal, çay toplamak için Rize’de bulunan Afganistan uyruklu Şemsettin Muradi’yi öldürmüştü. Topal'ın ifâdeleri ortaya çıktı!

Genel 05.06.2022, 19:43
Irkçı Ümit Özdağ’ın ektiği nifak tohumları bir Afgan’ı öldürttü

Geçen hafta Rize’nin Pazar ilçesine bağlı Elmalık köyünde meydana gelen olayda Gökmen Topal, çay toplamak için Rize’de bulunan Afganistan uyruklu Şemsettin Muradi’yi öldürmüş, yaralanan Afganistan uyruklu Davut Sezai ve tarla sahibi Murat Kurt ise Kaçkar Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Olayın ardından Gökmen Topal jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Gökmen Topal’ın Facebook’unda Zafer Partisi’nin logosu yer alıyor.

Topal’ın ifâdesine bakarak, Ümit Özdağ’ın konuşmalarının ne kadar zararlı olduğunu bir kez daha anlayabilirsiniz:

“Fabrikaya işe gittiğimde çocuklar ile Afganlıların tartıştığına şahit oldum. Akşama kadar kafamdan olayı çıkaramadım. Yemek yedim ve biraz da alkol aldım. Daha sonra tabancayı belime takarak oğlumu da alarak Elmalık köyüne gittim. Yabancıların kaldığı eve girdim. Evde bulunanlara siz kimsiniz diye sordum? İki kişi biz Özbek Türküyüz dedi. Ben de onlara ‘Özbeksiniz neden Afganlı olarak kendinizi tanıtıyorsunuz’ dedim. Ben de Türk olduklarını duyunca rahatladım ve istekleri olup olmadığını sordum. O arada içeriye elinde poşet olan biri girdi. Ona da sordum o da bana Afganım dedi. Arkasından arkadaşım Murat Kurt girdi. Bunların burada ne işi var diye sordum. Murat da onlar benim işçim dedi. Ben de kendi çayını kendin topla dedim. O sırada Afganlı el kol hareketi yaptı. Ben de belimden silahı çıkardım. O sırada Murat silahı yerine koy derken silah patladı ve ayağından vurdum. Alkolün etkisiyle şuurumu kaybettim ve Afganlının peşine düşerek ateş açtım. Ateş açtığım kişiyi daha öncesinden tanımıyorum. Onunla daha öncesinde herhangi bir husumetim yok.”

Gökmen Topal, ifâdede söylediği üzere; daha önce de sosyal medyada izlediği bir videodan etkilenerek Suriyeli ve Afganların yaşadığı yere gidip havaya ateş açmış. Hatta bu yüzden ifadesi alınmış, sonra da serbest bırakılmış, hakkında kovuşturma dahi yapılmamış.

Malcolm X’in dediği gibi, “Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 04 Aralık 2022
İmsak 06:34
Güneş 08:05
Öğle 12:59
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü