İslam düşmanı Zekeriya Beyaz öldü

Kemalistlerin ilahiyatçı hocası ve müftüsü Zekeriya Beyaz öldü.

Genel 12.04.2022, 11:51 12.04.2022, 12:46
İslam düşmanı Zekeriya Beyaz öldü

İslam düşmanlığıyla bildiğimiz Zekeriya Beyaz öldü.

Zekeriya Beyaz’ın bazı sapkın görüşleri:

-Kabir azabı yoktur.

-Sırat Köprüsü diye bir şey yok.

-Kurban kesmeye gerek yok, ayakkabı alıp versen de aynı şey olur.

-Mustafa Kemal Atatürk’ün yüce dinimiz İslam’a büyük Müslüman Türk milletine yapmış olduğu hizmetleri bir yazı ile anlatmak mümkün değildir.

-İslam giyim-kuşamı güzel ahlaklı olmak ile birlikte düşünülmüştür. Kuran-ı Kerim’den önce Hristiyanlarda bir ruhbanlık inancı vardı. Buna göre dünya zevklerinden, dünya güzelliklerinden uzak olmak esastı. İslamiyet bunu kaldırdı. Kur’an-ı Kerim’de bugünkü tartışılan tesettür yoktur.

- Laikliğe aykırıdır: Laiklik din işleri ile devlet işlerinin ayrılmasıdır. Devlet dairelerinde veya okul ve üniversitelerde bir gruba dinî kıyafet giyinme hakkı tanımak onlara bir imtiyaz tanımak olur, eşitliğe aykırı bulunur. Bu zamanla bir çeşit bölücülüğe de yol açar, başını dinî nedenlerle örtenler örtmeyenler diye bölünmelere sebep olur, ayrıca başını örtmeyenlere karşı bir baskı ve yönlendirme anlamı taşır. Dolayısıyla devlet kurumlarında huzur ve barış bozulabilir. Osmanlı döneminde olduğu gibi, her dinî cemaat ve tarikat kendine özgü bir kıyafet giyinirse, bu sosyal bütünleşmeye, uluslaşmaya aykırı düşer. Toplumu bölen, birbirine yabancılaştıran kıyafetlerden sakınmak gerekir. Bazı kisvelerin giyilemeyeceğine dair İnkılap Kanununun amacı da aynıdır, sosyal bütünlüğü sağlamak, dinsel veya ırksal ayrılıkları belirten kıyafetleri kaldıran uluslaşmayı ve millî birliği sağlamak maksadına yöneliktir. Dolayışıyla, bugün Devlet kurumlarında bir dinî cemaatı veya tarikatı belirten özel bir tip başörtüsünü ve ona bağlı özel bir giyim tarzını serbest bırakmak sosyal bütünlük ve milli birlik ilkelerine aykırıdır.

- Aydın, uygar ve Cumhuriyetçi gençler yetiştirmekle görevli eğitim kurumlarının bazı kuralları öğrencilere uygulaması doğaldır. Bu kurallar herkesçe bilinen ve benimsenen Cumhuriyetin kurallarıdır. Bu kuralları öğretmek ve benimsetmekle görevli eğitim kurumlarının bunlardan ödün vermesi düşünülemez. Bu nedenle Yükseköğrenim görmek üzere okula geldiği sırada dahi başörtüsünü çıkartmamakta direnecek ölçüde laik devlet ilkelerine karşı bir tutum içinde bulunan davacının okuldan uzaklaştırılmasında yasalara aykırılık yoktur.

Beyaz'ın sapkın görüşlerinin birçoğuna buradan ulaşabilirsiniz TIKLA

Yorumlar (0)
23
açık
Namaz Vakti 27 Eylül 2022
İmsak 05:24
Güneş 06:49
Öğle 13:00
İkindi 16:21
Akşam 19:01
Yatsı 20:21
Günün Karikatürü Tümü