Kadir Has Üniversitesinde neden mescid yok?

Kadir Has Üniversitesi öğrencilerinin ders aralarında namazlarını eda etmek için talep ettikleri mescid Rektörlük tarafından reddedildi. Müslüman öğrenciler defaatle mağduriyetlerini dile getirmesine rağmen Rektörlük aynı tutumunu devam ettirdi.

Genel 17.08.2022, 15:19 17.08.2022, 15:42
Kadir Has Üniversitesinde neden mescid yok?

Kadir Has Üniversitesi öğrencilerinin ders aralarında namazlarını eda etmek için talep ettikleri mescid Rektörlük tarafından reddedildi.

Müslüman öğrenciler defaatle mağduriyetlerini dile getirmesine rağmen Rektörlük aynı tutumunu devam ettirerek üniversitede mescid açtırmayacağını yineledi.

Kadir Has Üniversindeki Müslüman öğrenciler bu taleplerini daha yüksek sesle duyurabilmek için "Kadir Has Üniversitesi Mescid Topluluğu" ismi ile bir hareket kurarak duyuru yayınladı.

Kadir Has Üniversitesi Mescid Hareketi: “Rektörlük tüm girişimlerimize rağmen okula mescid yaptırmayı reddediyor. Yakındaki cami gerekçe gösteriliyor ancak ders araları kısa ve akşam vakti kapalı oluyor. Bunun farkında olan rektörlük yine de talebimize cevap vermiyor.” ifadelerini kullanarak kamuoyundan destek talep ettiler.

Müslümanlar olarak Kadir Has Üniversitesi Rektörüne soruyoruz "Kadir Has Üniversitesinde neden mescid yok?".

Yorumlar (0)
16
açık
Namaz Vakti 04 Ekim 2022
İmsak 05:32
Güneş 06:56
Öğle 12:58
İkindi 16:13
Akşam 18:50
Yatsı 20:09
Günün Karikatürü Tümü